کد خبر: 792592 A

حلی‌ساز خبر داد:

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر با اعلام آخرین آمار ارائه خدمات درمانی به زائران تا ۸ مرداد، گفت: تا پایان روز هفتم مرداد، ۱۴۱ هزار و ۶۶۴ مورد انواع خدمات درمانی به زائران در عربستان ارائه شده و تاکنون ۸ هزار مورد خدمات پاراکلینیک به زائران ارائه شده است.

به گزارش ایلنا، محمد تقی حلی‌ساز با اعلام گزارش عملکرد مراکز درمانی هلال‌احمر در مدینه از ۱۷تیر ماه و ابتدای عملیات درمانی حج در مکه از ۲۱ تیر ماه تا پایان روز دوشنبه ۷ مرداد، گفت: ۱۴۱ هزار و ۶۶۴ مورد انواع خدمات درمانی به زائران در مدینه و مکه ارائه شده که ۴۱۲ مورد آن دریافت خدمات بستری بوده است.

وی گفت: بر این اساس مجموع خدمات ارائه شده اعم از بستری، پاراکلینیک، پرستاری، مددکاری و امداد و انتقال در بیمارستان هلال‌احمر در مکه از ۲۱ تیر تا پایان ۷ مرداد، ۱۰۴ هزار و ۳۳۲ مورد و در مراکز درمانی مدینه از ۱۷ تیر تا پایان ۷ مرداد، ۳۷ هزار و ۳۳۲ مورد بوده است.

وی گفت: تا پایان روز دوشنبه ۷ مرداد، از مجموع خدمات درمانی ارائه شده در مکه ۴۱۲ مورد خدمات بستری و ۷ هزار و ۹۵ مورد خدمات پاراکلینیکی بوده است.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر با اشاره به بستری ۳۳ زائر در بیمارستان هلال احمر و بستری ۹ زائر در بیمارستان‌های سعودی، افزود: به علاوه در بیمارستان و مراکز درمانی مکه و مدینه در مجموع ۷۸ هزار و ۸۳۹ مورد ویزیت در مطب‌ها و مجموعه‌های درمانی، ۷ هزار و ۱۲۷ مورد ویزیت تخصصی، ۲ هزار و ۱۰۷ مورد خدمات مددکاری، امداد و انتقال و ۲۲ هزار و ۱۰۸ مورد خدمات پرستاری ارائه شده است.

وی گفت: در این مدت در مراکز درمانی مکه و مدینه در مجموع ۲۴ هزار و ۵۵ مورد خدمات نسخ داروخانه‌ای به زائران ارائه شده است.

حج تمتع ۹۸
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر