کد خبر: 792006 A

نعمت الله ترکی اظهار کرد: تا پایان سال جاری، ۵ هزار تخت به سرانه تخت بیمارستانی استان تهران از سوی دانشگاه علوم پزشکی ایران اضافه خواهد شد و این رقم تا پایان سال ۹۹ به بیش از ۷ هزار تخت خواهد رسید.

به گزارش ایلنا، نعمت الله ترکی با اشاره به سند برنامه ششم توسعه استان تهران افزود: برای نخستین بار، در برنامه عملیاتی سند، جدول تامین منابع مالی به شکل شفاف و دقیق از محل مالیات بر ارزش افزوده تا فروش اموال مازاد تقسیم بندی شده است. این شفافیت باعث می‌شود تا پروژه عمرانی از زمان کلنگ‌زنی تا افتتاح مسیر کوتاهی پیموده و درست اجرا شود.

ترکی تصریح کرد: ما در کشور منابع مالی خوبی داریم اما همه آن ها در اختیار دولت نیست. برای مثال شهرداری تهران و دهیاری‌ها سال گذشته از محل مالیات بر ارزش افزوده ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار کسب کردند اما قطعا این اعتبار در جهت تامین نیاز مردم و توسعه شهر و روستا هزینه نشد، حق مردم حق الناس است و باید رعایت شود.

وی در ادامه به تفاهم نامه استان و شهرداری تهران در راستای اجرایی کردن اهداف سند برنامه توسعه استان و برنامه ۵ ساله سوم شهرداری تهران اشاره و اظهار کرد: برای اولین بار است که برنامه‌های توسعه‌ای استان و شهرداری تهران هم‌سو می‌شود و ما این را به فال نیک می‌گیریم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران همچنین به اولویت‌های عمرانی استان تهران اشاره کرد و گفت: بودجه‌ای بدون توجه به برنامه اختصاص داده نمی‌شود. ضمن آنکه اجرای پروژه‌هایی با پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصد در اولویت ما است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران نعمت‌الله ترکی پروژه‌های عمرانی بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر