کد خبر: 791487 A

معاون مبارزه با سرقت وسائط نقلیه پلیس آگاهی پایتخت، از دستگیری اعضای باند 6 نفره سارقان خودرو های مدل بالا در محدوده غرب تهران خبر داد و گفت: سارقان خودروهای سرقتی را به جنوب کشور ترانزیت می کردند.

به گزارش ایلنا، سرهنگ کارآگاه "سید شمس الدین میرزکی" در توضیح این خبر، گفت: در اواخر خردادماه امسال پرونده های مشابهی به اداره دوم پلیس آگاهی ارجاع شد و کارآگاهان در جریان سرقت خودروهای مدل بالا در محدوده غرب تهران قرار گرفتند.

وی بیان داشت: با انجام اقدامات پلیسی مشخص شد که سرقت ها توسط اعضای یک باند چند نفره با همکاری یکدیگر انجام می شود که با بررسی های بیشتر و رصد پرونده های سرقت های خودرو به دست آمد که متهمان پس از سرقت خودرو، آنان را به جنوب کشور ترانزیت می کنند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در پایش های اطلاعاتی کارآگاهان موفق شدند، مخفیگاه سرکرده باند را بنام سروش 38 ساله در محدوده شهرستان رباط کریم شناسایی کنند و با هماهنگی مقام قضائی تیمی از کارآگاهان به مخفیگاه متهم اعزام شدند.

وی با اشاره به اینکه متهم در مخفیگاه مشاهده نشد و به دست آمد که وی در مخفیگاه دیگری پنهان شده است، گفت: تحقیقات پلیسی انجام و کارآگاهان موفق شدند، در همان روز ، پنج شنبه سوم مرداد ماه متهم اصلی پرونده و یکی از همدستانش را دستگیر کنند.

به گزارش ایلنا،‌سرهنگ میرزکی با بیان اینکه از مخفیگاه متهمان یک دستگاه خودروی سواری سرقتی کشف شد، اعلام داشت: در چند عملیات دیگر سایر اعضای باند که سه نفر می‌باشند در همان محدوده شناسایی و دستگیر شدند.

معاون مبارزه با سرقت وسائط نقلیه پلیس آگاهی پایتخت افزود: از مخفیگاه متهمان تعدادی سویچ خودرو و 6 دستگاه خودرو کشف و متهمان به همراه اموال کشف شده به آگاهی منتقل شدند.

وی گفت: متهمان به جرم ارتکابی اعتراف و اظهار داشتند: خودروهای سرقتی را به مالخرانی در جنوب کشور می فروختند. 

سرهنگ میرزکی گفت: اعضای باند 5 نفره سارقان خودرو تا تکمیل تحقیقات پلیسی در اختیار کارآگاهان اداره دوم پلیس آگاهی پایتخت قرار دارند. 

سرهنگ میرزکی در پایان از شهروندان خواست: مدارک شناسائی خود را از قبیل کارت خودرو- سند خودرو و مدارک هویتی شخصی) در خودرو رها نکنند و شب هنگام، خودروی خود را در محلی که نور کافی دارد پارک کنند و حتما خودروشان را به دزدگیر، قفل پدال، قفل فرمان، سوئیچ مخفی و سایر لوازم تاخیری و بازدارنده مجهز کنند.

پایتخت پلیس آگاهی جرم خودرو سرقت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر