کد خبر: 791294 A

میلانی مطرح کرد:

نایب رییس ستاد شورایاری‌ها به ارائه گزارشی از انتخابات شورایاری پرداخت.

به گزارش خبرنگار ایلنا٬ سید آرش حسینی میلانی نایب رییس شورایاری‌ها ها در یکصد و پنجاه و هشتمین جلسه شورای شهر تهران ضمن تشکر از شهروندان تهرانی برای شرکت در انتخابات شورایاری ها گفت: هدف اصلی برگزاری این انتخابات، حرکت جدی و فعالانه‌‌تر شورایاری‌ها به سوی انجمن‌هایی مشارکت‌محور و بر مبنای فعالیت داوطلبانه، مدنی و غیرسیاسی است.در این چارچوب، ستاد هماهنگی شورایاری‌ها همراه با نمایندگان محترم در شورای شهر تلاش کرد زمینه حضور پررنگ‌تر افراد موثر، متعهد و متخصص از تمامی اقشار مختلف اجتماعی را فراهم کند.

میلانی با ارائه آماری از این انتخابات اظهار داشت: در این انتخابات 12 هزار نفر نامزد شدند که 25 درصد آنان را زنان و بیش از 50 درصد از آنها را جوانان تشکیل می‌دادند.

وی افزود: نزدیک به 510 هزار نفر در این انتخابات شرکت کردند که 39 درصد از آنها را زنان تشکیل می‌دادند. 16.3 درصد منتخبین اصلی نیز زنان هستند که نسبت به دوره چهارم افزایش پیدا کرده و 200 نفر به زنان اضافه شده است. میانگین سنی منتخبین نیز 43 سال است که جوانترین عضو شورایاری دوره پنجم 22 سال و بزرگترین شورایار 74 سال دارد. بیشترین تعداد رای یک داوطلب 1771 رای در محله نعمت‌آباد منطقه 19 بوده است. در این دوره 72 نفر از داوطلبان 22 سال سن دارند که از این تعداد، 15 نفر به عنوان عضو اصلی و 6 نفر عضو علی البدل انتخاب شده‌اند و دو نفر از این جوانان رتبه اول محله خود را کسب کرده‌اند.

وی در پایان گفت: شورای شهر تهران ضمن تبریک و آرزوی موفقیت برای منتخبان پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌ها از اقشار مختلف زنان، جوانان و آحاد شهروندان برای حضور پرشور و وحدت‌آفرین خود در انتخابات تقدیر و تشکر  می کند و این نوید را می‌دهد که در دو سال باقیمانده از عمر شورای پنجم، زمینه مشارکت شورایاران را در حمایت از حقوق محلات فراهم آورد.

انتخابات حقوق شرکت در انتخابات شورای شهر جلسه شورای شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر