کد خبر: 791212 A

مدیرعامل ستاد دیه در گفت‌وگو با ایلنا:

مدیرعامل ستاد دیه از تلاش این ستاد برای کاهش ورودی زندانیان جرائم غیرعمد به زندان‌ها خبر داد.

اسدالله جولایی (مدیر عامل ستاد دیه کشور) در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره تلاش این ستاد برای اصلاح قانون مهریه و کاهش زندانیان مهریه گفت: ستاد دیه تلاش می‌کند تا قانون مهریه براساس آنچه که در شان طرفین است، اصلاح شود. در حال حاضر نیز به طور مرتب با نمایندگان مجلس و کمیسیون قضایی مجلس جلساتی را برگزار می‌کنیم.

وی ادامه داد: امیدواریم همانطور که در قانون بیمه اجباری شخص ثالث که ستاد دیه ۱۸ سال پیگیری کرد تا بهترین قانون اصلاح و تصویب شود، بطوریکه امروز دیگر راننده‌ای زندانی نمی‌شود، اقدام موثری انجام دهد. اگر این قانون اصلاح نشده بود، ما امروز ۳۰۰ هزار راننده زندانی داشتیم، اما در حال حاضر تنها ۱۲۰ راننده زندانی داریم که به دلیل مشکلاتی دیگر در زندان به سر می‌برند.

مدیرعامل ستاد دیه کشور با اشاره به اصلاح قانون چک که با پیگیری‌های ستاد دیه به نتیجه رسید، خاطرنشان کرد: در حال حاضر با اجرای این قانون منحنی چک‌های برگشتی رو به نزول است. ما پیگیر قانون مهریه نیز هستیم و همانطور که گفتم با کارشناسان و نمایندگان مجلس جلسات متعددی در این خصوص داشته‌‌ایم و امیدواریم بتوانیم به نتیجه مطلوب برسیم تا حقوق زن و مرد و بچه به طور کامل رعایت شود.

جولایی در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه برخی از زندانیان به دلیل جرائم غیرعمد در زندان هستند به نظر شما آیا می‌توان اقداماتی را انجام داد تا از زندانی شدن این افراد جلوگیری کرد تا با آمار بالای زندانیان مواجه نباشیم، گفت: مجلس و قوه قضاییه نیز به دنبال این موضوع هستند، و یکی از برنامه‌های رییس قوه قضاییه نیز این است که انشالله بتوانیم ورودی به زندان‌ها را کاهش دهیم.

وی ادامه داد: قضات باید کمک کنند و مجازات‌های جایگزین را در خصوص برخی جرائم در نظر بگیرند یا اگر فردی چهارشنبه بازداشت می‌شود به سرعت کار او را انجام داده و رسیدگی به پرونده را به شنبه موکول نکنند تا آن فرد مجبور به رفتن به زندان شود. ما به طور مرتب در تلاش هستیم تا ورودی به زندان‌ها به ویژه در جرائم غیرعمد صفر شود.

مدیرعامل ستاد دیه اسدالله جولایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر