کد خبر: 790966 A

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی:

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در تحریم‌ها که تاکنون بیش از ۱۶ کشور جهان را تحت تأثیر قرار داده است، یک جنگ اقتصادی که مشروعیت حقوقی ندارد اتفاق افتاده و در واقع تلاش کرده‌اند که هم ارزش پول ملی و هم کاهش تولید ناخالص داخلی را هدف‌گیری کنند که البته در جمهوری اسلامی ایران ناکام بوده‌اند. تحریم‌ها یک امر ضد مردم و ضد دموکراسی است و به‌نوعی تنبیه ملت‌ها را دنبال می‌کند.

به گزارش ایلنا، سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در دیدار با ویکتور داسیلواسیلن استاد دانشگاه برزیلی گفت: ایران در سطح بین‌المللی قربانی بسیاری از بازنمایی‌های منفی علیه اسلام، ایران و تشیع بوده است که در قالب مفاهیمی چون ایران هراسی و شیعه‌هراسی بازنمایی شده و با استفاده از مفاهیم منفی ایدئولوژیکی دروغ‌های زیادی درباره جمهوری اسلامی ایران مطرح‌شده است.

عاملی گفت: ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی از پیشرفت‌های محسوسی در زمینه دانشی و مسائل اجتماعی برخوردار بوده است.

وی افزود: در حال حاضر بیش از نیمی از دانشجویان ایرانی زنان هستند و در قوانین جمهوری اسلامی ایران با مشارکت شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجلس شورای اسلامی به سیاستگذاری در زمینه توسعه علم و دانش در ایران توجه وافر شده است و همواره عدالت جنسیتی در کانون ظرفیت‌سازی‌ها و مقررات گذاری‌ها بوده است.

استاد گروه ارتباطات دانشگاه تهران ادامه داد: ما وظیفه‌داریم که در رابطه با ایران به بازنمایی مجدد واقعیت‌ها اقدام کنیم و بابیان واقعیت‌های مربوط به ایران به آگاهی عموم مردم جهان اهتمام بورزیم.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: در تحریم‌ها که تاکنون بیش از ۱۶ کشور جهان را تحت تأثیر قرار داده است، یک جنگ اقتصادی که مشروعیت حقوقی ندارد اتفاق افتاده و در واقع تلاش کرده‌اند که هم ارزش پول ملی و هم کاهش تولید ناخالص داخلی را هدف‌گیری کنند که البته در جمهوری اسلامی ایران ناکام بوده‌اند. تحریم‌ها یک امر ضد مردم و ضد دموکراسی است و به‌نوعی تنبیه ملت‌ها را دنبال می‌کند.

عاملی گفت: امام خمینی(ره) تلاش کرد تا با برقراری استقلال و آزادی مردم ایران جلوی خودخواهی‌های آمریکا را بگیرد .

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به خودخواهی‌های آمریکا و سردمداران غربی در مواجهه با پیشرفت‌های انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: غرب و آمریکا حتی از صلح به‌عنوان یک صلح ابزاری استفاده می‌کنند و به معنای واقعی صلح توجهی ندارند.

وی افزود: آن‌ها به حقوق بشر و صلح توجهی ندارند بلکه در جستجوی خودخواهی‌های خود هستند.

عاملی ادامه داد: اساساً سازوکار ساختارهای مهم جهان بر بی‌عدالتی و تبعیض پایه‌ریزی شده است. به‌عنوان‌مثال وجود شورای امنیت در سازمان ملل که قدرت وتو کردن رای ملت‌ها را دارد، خود یکی از مؤلفه‌های مهم تبعیض اجتماعی است.

وی افزود: مقوله حق وتوی شورای امنیت سازمان ملل متحد از مواردی است که برخلاف عدالت و در راستای خودخواهی قدرت‌های بزرگ است.

استاد گروه ارتباطات دانشگاه تهران افزود: وقتی شاه از ایران رفت، تعداد پزشکان کشور تنها ۴۵۰۰ نفر بود حال‌آنکه اکنون هرساله در حدود ۵۵۰۰ پزشک فارغ‌التحصیل می‌شوند.

وی ادامه داد: به یاری خداوند مردم ما همچون برزیل در حال پیشرفت در زمینه‌های توسعه شهروندی هستند و در این زمینه از برخی ضعف‌ها و کاستی‌های فعلی دامن‌گیر جوامع غربی به دور هستند.
 استاد دانشگاه برزیلی گفت: من علاوه بر فعالیت در دانشگاه برزیلی به‌عنوان روزنامه‌نگار بین‌المللی مشغول به فعالیت بوده‌ام و به موضوع صلح بشری در میان جوامع گوناگون فعال بوده‌ام.

ویکتور داسیلواسیلن همچنین خاطرنشان کرد: بررسی فرهنگ و ارتباط میان شیعیان و مطالعه روند زندگی مردمان شیعه از برنامه‌های مورد توجه بنده است که در این زمینه آمادگی داریم از دانش و تجربیات طرفین ایرانی و برزیلی در پیشبرد صلح بین‌المللی استفاده کنیم.

این استاد دانشگاه اعلام آمادگی کرد تا در قالب برگزاری سمپوزیوم با موضوعاتی چون صلح و توسعه امور بشریت با مشارکت شورای عالی انقلاب فرهنگی و دانشگاه‌های مطرح ایرانی اقدام کند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی سعیدرضا عاملی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر