کد خبر: 790593 A

رئیس شورای شهر تهران:

رئیس شورای شهر تهران از افزایش تعداد شرکت‌کنندگان در انتخابات شورایاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران با حضور در ستاد مرکزی برگزاری انتخابات شوریاری با تشکر از حضور خبرنگاران که در طی یک ماه اخیر فضای انتخابات را گرم کردند و از ابتدای صبح نیز فعال هستند و خبرها را مخابره می‌کنند، گفت: از ساعت هشت صبح شعب رای گیری فعال شدند و من در اولین شعبه نزدیک محل زندگی خود حضور پیدا کردم و در ساعت 8 و 10 رای خود را به صندوق انداختم و بعد در طی  مسیر تا مسجد فخریه از چند شعبه بازدید کردم.

وی با تاکید بر اینکه هیچ مشکلی در شعب اخذ رای دیده نشده است، تصریح کرد: همه صندوق‌ها به صورت آنلاین قابل رویت هستند  و سیستم با کمک وزارت کشور و دستگاه‌هایی که در اختیار شهرداری قرار دارند این کار را زنده انجام می‌دهند.

هاشمی با اشاره به اینکه تعداد شرکت کنندگان در حال افزایش است به نقش صدا و سیما در افزایش نقش شهروندان اشاره کرد و گفت: البته اگر صدا و سیما به ویژه آقای محمدی از ابتدا فعالیت بیشتری داشت تعداد شرکت کنندگان بیشتر از این هم می‌شد.

هاشمی در ادامه با بیان این نکته که در شرایط سیاسی و بین المللی که قرار داریم و دولت ما در حال تحریم است این انتخابات با این شرایط و با این ساختار کاملا جدید نشان می‌دهد که ثبات و آرامش در کلانشهر تهران وجود دارد.

وی بار دیگر با تاکید بر اینکه تعداد نامزدهای انتخابات 12 هزار و 313 نفر بوده که عدد 313 آن نشان دهنده یاران امام زمان است گفت: در این دوره شاهد حضور بیشتر بانوان بودیم که نشانه خوبی است. شهرداری تهران با کمک وزارت کشور توانست در یک زمان کاملا کوتاه این سیستم الکترونیک را در تهران  بچیند و شعب را فعال کند.

هاشمی در ادامه افزود: امروز انتخابات در 1704 شعبه و 7158 صندوق در حال برگزاری است.

هاشمی در ادامه به حضورش در چند شعبه اخذ رای اشاره کرد و گفت: برای اینکه این سوء تفاهم‌ها از بین برود که آیا افراد می‌توانند چند جا رای بدهند یا خیر در چند شعبه فرآیند رای دهی را تکرار دهند و مشخص می‌شود افراد نمی‌توانند دوباره رای بدهند.

وی درباره غیرفعال بودن کد برخی کاندیداها نیز گفت: برخی از کاندیداها به من  اعلام کردند کد آنها فعال نیست که موضوع باید برسی و برطرف شود.

وی با تاکید اینکه تا این لحظه خبر ناگوار کننده‌ای از هیچ از یک شعبه‌ها نرسیده تصریح کرد: امیدواریم این انتخابات باعث آبروی نظام جمهوری اسلامی ایران باشد و برای شورای شهر و شهرداری نیز یک کمک جدی باشد که از نزدیک با مشارکت محلات آشنا شویم.

الکترونیک انتخابات شورای شهر تهران نظام جمهوری اسلامی ایران وزارت کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر