کد خبر: 790415 A

سرهنگ جلینی خبر داد:

سرکلانتر ششم پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری سه نفر در رابطه با تخریب خودروهای چهار شهروند در محله نبرد جنوبی تهران خبر داد.

سرهنگ محمد جلینی در تشریح  این خبر افزود: روز گذشته ماموران کلانتری 121 سلیمانیه در جریان تخریب عمدی چهار دستگاه خودروی پارک شده حوالی پارک نارنج قرار گرفتند و با حضور در محل تحقیقات خود را آغاز کردند.  

وی در ادامه اظهار کرد: افراد حاضر در پارک عنوان داشتند چهار جوان شامل یک‌نفر راکب موتورسیکلتی و سه نفر داخل خودروی 405 وارد پارک شدند که با توجه به وضعیت ظاهری آشفته‌شان که به نظر می‌رسید مست هستند، با سر و صدای اهالی حاضر در پارک روبرو و از محل متواری شدند.

در ادامه این چهار نفر که مسلح به سلاح سرد از نوع قمه بودند شیشه‌های خودروهای پارک شده کنار خیابان را تخریب و یک‌نفر از شهروندان نیز با پرتاب تکه آجری باعث شده بود شیشه خودروی متهمان شکسته شود. با متواری شدن این افراد از محل، شهروندان پلیس را در جریان موضوع قرار داده بودند که سریع اقدامات برای شناسایی این افراد به سرکردگی جوانی ملقب به «جغله» آغاز شد و با مشخص شدن اینکه تمامی این افراد دارای سوابق کیفری سرقت به عنف، شرارت و موبایل‌قاپی هستند، مخفیگاه و محل‌های تردد این افراد شناسایی شد.

با اقدام سریع پلیس سه تن از متهمان در یکی از پاتوق‌هایی که تحت بررسی بود دستگیر شدند که با دلالت به کلانتری از انگیزه این افراد سوال شد.

یکی از متهمان عنوان داشت روز قبل از واقعه یک‌نفرشان به پارک مراجعه کرده که توسط یکی از اهالی همان محل با استفاده از کمربند مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود که در ادامه این فرد تصمیم می‌گیرد با آوردن متهمان دیگر به پارک، نفری را که او را با کمربند زده بود تنبیه کند. این افراد با ممانعت شهروندان از رسیدن به هدف خود باز می‌مانند که در نتیجه از محل متواری می‌شوند و به‌دلیل ناکام ماندن در رسیدن به هدف‌شان، با تخریب خودروهای پارک شده کنار بوستان نارنج از محل متواری می‌شوند.

بنابراین گزارش، هر سه متهم مدعی شدند حین اعمال ارتکابی تحت تاثیر مصرف مشروب بوده‌اند و تلاش‌های پلیسی نیز برای دستگیری تنها متهم دیگر پرونده جریان دارد.

هر سه متهم با تشکیل پرونده به مقام محترم قضائی برای سیر مراحل قانونی معرفی شده اند.

باند جغله‌ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر