کد خبر: 790339 A

آسیب‌های زندگی دانشجویی در ایران با تاکید بر دانشجویان ساکن خوابگاه‌ها در همایش زندگی دانشجویی، فرصت‌ها و آسیب‌ها مورد بررسی و بحث قرار گرفت.

به گزارش ایلنا،  همایش زندگی دانشجویی، فرصت‌ها و آسیب‌ها، برای اولین بار در کشور و به میزبانی دانشگاه بوعلی سینا آغاز به کار کرد.

در این همایش که با حضور و همراهی سازمان امور دانشجویان، صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، انجمن جامعه شناسی ایران، انجمن مددکاری اجتماعی ایران، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان همدان برگزار شد، فرصت‌ها و آسیب‌های زندگی دانشجویی در ایران با تاکید بر دانشجویان ساکن خوابگاه‌ها، مورد بررسی و بحث قرار گرفت.

در ادامه این همایش اساتید، دانشجویان، مددکاران، متخصصان اجتماعی، مدیران و مسؤولان خوابگاه‌ها به گفتگو و تبادل نظر پیرامون فرصت‌های دوران زندگی دانشجویی پرداختند.

شرکت کنندگان در این همایش با توجه به محوریت آسیب‌ها و فرصت‌های دوران دانشجویی، به بحث، بررسی و تبادل نظر پیرامون محورهایی همچون آسیب‌های اجتماعی و روانی، اعتیاد و شکست‌های عاطفی، جامعه پذیری و الزامات زندگی دانشجویی، تجارب مدیریت مشارکتی در سراهای دانشجویی، نقش تشکل‌های دانشجویی و شوراهای صنفی، نقش مراکز مشاوره و مددکاری در مدیریت بحران‌های زندگی دانشجویی، همزیستی با دانشجویان بین المللی و تفاوت‌های فرهنگی، و نقش ورزش در زندگی دانشجویی، پرداختند.

از دیگر موضوعاتی که در این همایش به آنها پرداخت شد می‌توان به مشارکت خیرین و بخش خصوصی در حوزه دانشجویی، راهکارهای مصرف بهینه حامل‌های انرژی و سایر منابع، تنوع و کیفیت تغذیه دانشجویان ساکن در سراها، چالش‌ها و فرصت‌های فرارو، سراهای خصوصی و غیردولتی، تجارب موفق دانشگاه‌ها در خصوص اداره سراهای دانشجویی، مطالعه تطبیقی نظام خدمات رفاهی و خوابگاهداری در دانشگاه‌های جهان، ایده‌های نو و ویژه در حوزه خدمات دانشجویی، اخلاق و زندگی دانشجویی اشاره کرد.

در پایان به مقالات ارسالی منتخب توسط هیئت داوران جوایزی اهدا شد؛ همچنین این مقالات در مجلات علمی و پژوهشی دانشگاه بوعلی سینا به چاپ خواهد رسید.

 

اعتیاد ایران جامعه شناسی علوم تحقیقات و فناوری خدمات رفاهی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر