کد خبر: 790029 A

رئیس کلانتری ۱۳۸ جنت‌آباد از دستگیری سارق طلافروشی قبل از فروختن اموال و کشف تمامی طلاها از او خبر داد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ سعید لشینی در تشریح این خبر بیان داشت: صبح روز گذشته مردی طلافروش به کلانتری مراجعه و اعلام کرد از واحد صنفی او شب گذشته سرقت شده است و سارق یا سارقان با قطع کردن برق شهری مغازه و همچنین قطع دوربین های مداربسته و برداشتن دستگاه دی.بی.آر (ضبط کننده تصاویر دوربین مداربسته) اقدامات مجرمانه خود را انجام داده اند .

وی ادامه داد: با توجه به حساسیت موضوع، تیمی از ماموران عملیات کلانتری در محل حضور یافتند و تحقیقات اولیه را در این زمینه انجام دادند که با توجه به شکل وقوع جرم احتمال اینکه فردی آشنا این سرقت را رقم زده باشد داده شد و در ادامه تحقیقات، مظنونی از آشنایان نزدیک فرد طلافروش شناسایی شد.

وی افزود: سریعا با هماهنگی قضائی ماموران به محل زندگی متهم در کرج اعزام شدند و بعد از دستگیری متهم او را به کلانتری دلالت دادند و در حالیکه او چاره ای جز اعتراف نداشت، اظهاراتش را اخذ کردند.

این مقام انتظامی ادامه داد: متهم مدعی بود با توجه به اینکه سیستم برق اضطراری در طلافروشی وجود نداشت، قبل از اقدام به سرقت برق واحد صنفی را قطع کرده و با توجه به از کار افتادن سیستم های امنیتی بدون هیچ ترسی ویترین مغازه را شکسته است. متهم در ادامه اقدامات مجرمانه خود و با توجه به شناختی که نسبت به طلافروش داشت، طلاهای موجود در ویترین را که شاکی جمع نکرده و در گاوصندوق قرار نداده بود سرقت کرده بود.

سرهنگ لشینی ادامه داد: در ادامه متهم محل مخفی کردن اموال و دستگاه دی.بی.آر را نیز معرفی کرد که با هماهنگی قضائی همگی این موارد کشف و به کلانتری دلالت داده شدند

 و برای متهم پرونده ای تشکیل و او به مقام محترم قضائی معرفی شد.

رییس کلانتری جنت آباد توصیه کرد: با توجه به اینکه سیستم مرکز هشدار الکترونیک(مها) در صورت نداشتن برق غیر فعال می شود حتما واحد صنفی خود را به برق اضطراری مجهز کنید تا در صورت از کار افتادن برق و ورود سارقان به مغازه، ماموران کلانتری ها در جریان موضوع قرار بگیرند.

وی تصریح کرد: به طلافروشان نیز توصیه می شود نکات ایمنی مربوط به صنف خود را، علی الخصوص جمع آوری طلاهای داخل ویترین و انتقال آنها به گاوصندوق امن در طول مدت تعطیلی مغازه را جدی بگیرند تا از خطرات احتمالی دیگر در امان بمانند.

رییس کلانتری 138 جنت آباد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر