کد خبر: 789839 A

رییس پلیس راهور ناجا:

رییس پلیس راهور ناجا اعلام کرد: ۲۷ درصد جان باختگان عابران پیاده در شهرها هستند و متاسفانه هشت درصد از جان باختگان را کودکان تشکیل می‌دهند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار کمال هادیانفر در مراسم افتتاح استودیوی پلیس پایتخت که صبح امروز در پلیس راهور تهران بزرگ برگزار می‌شد، گفت: ما با دو مساله جدی در کشور و در حوزه ترافیک مواجه هستیم اول اینکه نیازمند ایجاد انضباط ترافیکی هستیم ما در معابر شهری، چراغ‌های راهنمایی و رانندگی، علائم و ... داریم، اما انضباط ترافیکی در حد مطلوب نداریم البته انضباط خوب است اما همان طور که گفتم مطلوب نیست و در تراز جمهوری اسلامی نیست.

وی ادامه داد: انضباط ترافیکی در دستور کار پلیس راهور ناجا است و ما در همین خصوص پنج موضوع را به مامورانمان ابلاغ کردیم.

رئیس پلیس راهور ناجا خاطرنشان کرد: تصادفات و تلفات جاده‌ای از موضوعاتی است که ما با آن روبرو هستیم، ۱۷ هزار نفر در جاده‌های کشور جان خود را از دست دادند و همچنین ۳۶۵ هزار نفر معلول و مجروح شده‌اند که این عدد زیبنده کشورمان نیست هر چند که از سال ۸۵ تا ۹۶ توانسته‌ایم میزان تلفات جاده‌ای را از ۲۷ هزار نفر به ۱۷ هزار نفر برسانیم و کار گسترده‌ای در این زمینه صورت گرفته است اما عدد ۱۷ هزار نفر هم برای ما زیاد است.

وی ادامه داد: ۲۷ درصد جان باختگان عابران پیاده در شهرها هستند و متاسفانه هشت درصد از جان باختگان را کودکان تشکیل می‌دهند این عدد اصلا برای ما خوب نیست و موجب دغدغه مقام معظم رهبری شده است و برای آن همه مسئولان باید برنامه داشته باشند.

هادیانفر خاطرنشان کرد: در سه ماه ابتدایی سال ۴ هزار نفر جان خود را از دست داده و ۱۳ هزار نفر مجروح شده‌اند.

رئیس پلیس راهوار ناجا خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات ما استفاده از حوزه RDS است و با وزارت راه و شهرسازی تفاهم‌نامه ای در این خصوص برای ۱۰ کلانشهر کشور داشته‌ایم.

پلیس سردار کمال هادیانفر راهور تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر