کد خبر: 789831 A

رئیس شورای شهر تهران:

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه زیرساخت‌های پایتخت برای حمل و نقلی عمومی کافی نیست، گفت: باید دولتمردان با عقلانیت بیشتری زیرساخت‌ها را تجهیز کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در افتتاح استودیوی پلیس پایتخت که صبح امروز در پلیس راهور تهران بزرگ با حضور سردار هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا، سردار حسین رحیمی رئیس پلیس پایتخت و جمعی از مدیران شهری و مسئولان انتظامی شهر تهران برگزار شد، گفت: همانطور که می دانید نظم و امنیت دو مولفه مهم است که به عنوان فعالیت ذاتی پلیس قلمداد می‌شود ترافیک پایه و اساس نظم در شهر تهران است.

وی ادامه داد: طبیعی است که ناهنجاری‌های اجتماعی که منجر به آسیب‌های اجتماعی می‌شود باعث اهمیت به شهر می‌شود. به همین جهت شهرداری شورای شهر استانداری و فرمانداری تهران اولویت ویژه‌ای برای این موضوع قائلند و در خصوص مسائلی چون ترافیک امنیت اجتماعی آسیب‌های اجتماعی اهمیت ویژه‌ای داده و در معاونت اجتماعی شهرداری تهران به این موضوعات پرداخته می شود.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه زیرساخت‌های پایتخت برای حمل و نقل عمومی کافی نیست گفت: این زیرساخت‌ها در شهرهای اقماری بسیار ناکافی است البته در شهر تهران زیرساخت‌ها ساخته شده اما تجهیز نشده‌اند ایجاد زیرساخت‌ها در شهر اقماری و تجهیز زیرساخت‌ها در تهران باعث می‌شود که از مشکلات ترافیکی کاسته شده و ما باید در این زمینه فعالیت کنیم در حال حاضر ۵۰۰ کیلومتر ریل در شهر تهران و در ارتباط با شهرهای اقماری وجود دارد که می‌توان از این میزان ریل برای ۱۰ میلیون سفر استفاده کرد اما در حال حاضر کمتر از ۲.۵ میلیون سفر از این طریق انجام می‌شود با تجهیز زیرساخت‌ها در تهران و ایجاد زیرساخت‌ها در شهرهای اقماری می‌توانیم این امکان را برای استفاده بهتر ایجاد کنیم.

هاشمی خاطرنشان کرد: اگر حمل و نقل عمومی درستی نداشته باشیم با توجه به طرح‌های کاهش آلودگی هوا که در شهر تهران اجرا می‌شود مردمی که از این حمل و نقل عمومی ناکارآمد استفاده می‌کنند دچار مشکل می‌شوند بنابراین ما باید تلاش کنیم تا با این برنامه‌ها به دولتمردان فشار بیاید تا با عقلانیت بیشتری زیرساخت‌ها را تجهیز کنند.

وی درباره آسیب‌های اجتماعی نیز گفت: ناهنجاری و آسیب‌های اجتماعی را نیز با همکاری سه ارگان بهزیستی، بسیج و سپاه می‌توانیم کاهش دهیم.

پایتخت حمل و نقل عمومی شورای شهر شورای شهر تهران مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر