کد خبر: 789749 A

با تصویب شورای شهر مشهد، قطعه‌ای در بهشت رضا(ع) به اهدا کنندگان عضو اختصاص خواهد یافت.

به گزارش ایلنا به نقل پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، امروز در شصت و ششمین جلسه علنی شورای شهر و در بررسی لایحه اختصاص قطعه‌ای در بهشت رضا(ع) به اهدا کنندگان عضو، از سوی سازمان فردوس‌های شهرداری مشهد، محمد حاجیان شهری، رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر گفت: در پی درخواست دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای تخصیص اقدامات تشویقی در راستای توسعه فرهنگ اهدای عضو، تصمیم بر آن شد قطعه ای در بهشت رضا(ع) به اهداکنندگان عضو اختصاص پیدا کند.

وی افزود: بنابراین با تصویب این مصوبه، شهرداری مشهد موظف خواهد شد در راستای توسعه فرهنگ اهدای عضو و قدردانی از تصمیم حیاتی خانواده های آنها قطعه‌ای ویژه به نام قطعه بخشندگان را به این امر اختصاص دهد.

وی اضافه کرد: همچنین در کنار اختصاص قطعه‌ای به اهدا کنندگان عضو در بهشت رضا (ع) از سازمان فردوس‌ها خواسته‌ایم هزینه کفن و دفن اهداکنندگان عضو در این قطعه رایگان انجام شود.

رمضانعلی فیضی، رییس کمیسیون مناطق کم برخوردار و پیرامونی شورای شهر مشهد نیز در این خصوص گفت: شاخص اهدای عضو در کشور ۱۱ اهدا به ازای هر یک میلیون نفر است که این شاخص در مشهد ۲۱ اهدا به ازای هر یک میلیون نفر است.

وی ادامه داد: هم اکنون ۲۵ هزار نفر در کشور در نوبت دریافت عضو قرار دارند و سالانه شش هزار عضو حیاتی قابل پیوند دفن می شود لذا ضروری است با اقدامات مختلف، فرهنگ اهدای عضو در جامعه ترویج پیدا کند.

پس از بحث و بررسی و با تصویب شورای شهر، سازمان فردوس‌های شهرداری مشهد مکلف شد، در راستای توسعه فرهنگ اعطا عضو و قدردانی از اراده استوار و تصمیم حیاتی خانواده‌هایی که بدون هیچ چشم داشتی، اعضای بدن عزیزان خود را برای جان بخشی به افراد واجد شرایط دریافت عضو اهدا می‌کنند، نسبت به اختصاص قطعه‌ای ویژه، به نام قطعه بخشندگان حیات با رایگان بودن کلیه هزینه های خدمات عمومی (تغسیل، تکفین، تدفین و ...) اقدام نماید.

۱۷ میلیارد تومان مطالبه از محل پارک حاشیه‌ای الیت

در ادامه جلسه علنی امروز لایحه تفریغ بودجه سال ۱۳۹۷ شرکت هوشمند الیت در دستور کار قرار گرفت.

خلیل‌الله کاظمی، معاون حمل و نقل و ترافیک و سرپرست معاونت فنی و عمران شهرداری مشهد در این خصوص گفت: علیرغم اینکه برخی تصور می کنند الیت منبع درآمدی برای شهرداری مشهد است باید بگوییم هزینه‌های جاری پارک حاشیه‌ای الیت از درآمد آن بالاتر است.

وی تصریح کرد: پارک حاشیه ای الیت نه تنها منبع درآمدی برای ما نیست بلکه در حال حاضر حدود ۱۷ میلیارد تومان مطالبات شهرداری از محل پارک حاشیه‌ای الیت است.

کاظمی به ارائه طرح خوداظهاری شهروندان به شورای شهر اشاره کرد کرد و ادامه داد: در صورت تصویب این طرح در برخی محدوده‌ها به صورت آزمایشی اجرا خواهد شد که براساس آن ۲۵ تا ۳۰ درصد تخفیف به شهروند خوداظهار که از پارک حاشیه ای استفاده کرده اند، ارائه می‌شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک و سرپرست معاونت فنی و عمران شهرداری مشهد افزود: در حال حاضر پارکینگ آسمان در ۱۷ شهریور و در نزدیکی حرم، روزانه ۸۰۰ تا هزار جای پارک جای خالی دارد. پس از این صحبت ها تفریغ بودجه شرکت ترافیک هوشمند الیت از سوی شورای شهر به تصویب رسید.

همچنین در ادامه شصت و ششمین جلسه علنی شورای شهر، تفریغ بودجه سال ۹۷سازمان زمین و مسکن، شرکت گردشگری توسعه و عمران هفت حوض، سازمان عمران، شرکت قطارشهری، سازمان حمل و نقل بار درون شهری و لایحه تعدیل پیمان‌های خدمات شهری و لایحه ای در ضمینه پرداخت هدفمند اضافه کار در شهرداری به تصویب شورا رسید.

بهشت رضا پیوند عضو رمضانعلی فیضی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر