کد خبر: 789628 A

به منظور تامین آب شرب حیات وحش منطقه حفاظت شده جهان نما ماموران یگان حفاظت شهرستان گرگان درعملیاتی اقدام به پاکسازی و لایروبی آبشخورهای حیات وحش در منطقه حفاظت شده جهان نما کردند.

به گزارش ایلنا، روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان اعلام کرد: به منظور تامین آب شرب حیات وحش منطقه حفاظت شده جهان نما ماموران یگان حفاظت شهرستان گرگان درعملیاتی اقدام به پاکسازی و لایروبی آبشخورهای حیات وحش در منطقه حفاظت شده جهان نما کردند.

تمسکنی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان گرگان با اشاره به افزایش میزان نزولات جوی در سال جاری گفت: افزایش نزولات جوی در ابتدای سال جاری سبب پر شدن گل و لای در داخل آبشخورهای حیات وحش شد که با تلاش محیط بانان منطقه همانند سال های گذشته پس از بازدید های میدانی بخشی از آبشخورهای مناطق امن و حساس جهت دسترسی بهتر حیات وحش به آب سالم پاکسازی و لایروبی شد.

منطقه حفاظت شده جهان نما در جنوب و جنوب شرقی شهرستان های گرگان و کردکوی در سلسله جبال البرز واقع است. در این منطقه به طور کلی ۵۹ گونه پستاندار شناسایی شده است که این تعداد گونه حدود ۴/۳۰درصد انواع پستانداران خشک زی ایران را شامل می شود و همچنین تا کنون ۶۰۷ گونه گیاهی نیز در این منطقه شناسایی شده است.

منطقه حفاظت شده جهان‌نما
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر