کد خبر: 789485 A

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی از حریق در یک مجتمع مسکونی و نجات جان ۳۰ تن از ساکنان این مجتمع خبر داد.

جلال ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره جزییات این حادثه گفت: در ساعت ۱۱:۵۰ ظهر امروز یک مورد آتش‌سوزی در برج مسکونی واقع در سعادت‌آباد،‌ بلوار فرحزادی، بالاتر از میدان کتاب به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران اطلاع داده می‌شود.

وی با بیان اینکه بلافاصله ۳ ایستگاه آتش‌نشانی به همراه یک گروه نجات، نردبان هیدرولیکی، تشک بادی و خودروی حامل تجهیزات تنفسی به محل حادثه اعزام شد، ادامه داد: محل حادثه یک مجتمع مسکونی ۱۰ طبقه ۴۰ واحدی با سه طبقه زیر زمین بود. در طبقه همکف این مجتمع یک واحد ۸۰ متری وجود داشت که در آن مقدار زیادی لوازم تولد و جشن در آن نگهداری می‌شد البته منزل مسکونی بود اما مالک اقدام به نگهداری این وسایل نیز کرده بود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی خاطرنشان کرد: این واحد دچار آتش‌سوزی شده بود و کاملا شعله‌ور بود، دود زیادی نیز در طبقات بالایی دیده می‌شد. اطلاعات اولیه حاکی از این بود که تعدادی از ساکنان در این مجتمع گرفتار شده‌اند.

ملکی تصریح کرد: آتش‌نشانان به دو گروه عملیاتی تقسیم شدند و یک گروه به جستجو در داخل طبقات پرداخته و گروه دیگر نیز مشغول اطفاء حریق شدند.

به گفته وی، بیش از ۳۰ نفر از ساکانان ساختمان توسط آتش‌نشانان خارج شده و مالک واحدی که دچار حریق شده بود نیز دچار دودگرفتگی شده بود که به عوامل اورژانس تحویل داده شد. آتش به سرعت خاموش و نیروهای آتش‌نشانی در حال لکه‌گیری هستند.

جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش‌نشانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر