کد خبر: 789406 A

رسولی اعلام کرد:

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران، گفت: متاسفانه بعد از گذشت یک ماه هنوز آیین نامه و شیوه نامه اجرایی مورد نیاز تبصره های بودجه سال ۹۸ جهت تصویب به شورای شهر تهران ارائه نشده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سیدحسن رسولی در تذکر پیش از دستور جلسه امروز با تاکید بر حسن اجرای تبصره‌های مصوب بودجه سال ۹۸، گفت: شورای شهر تهران در تبصره ۴۰ بودجه مصوب سال ۹۸ تکالیفی در چهار بند برای شهرداری تهران تعریف کرده است.  بر این اساس شهرداری تهران مکلف است نسبت به ارائه دستور العمل ها و شیوه نامه های اجرایی مورد نیاز تبصره های بودجه ظرف مدت سه ماه و راه اندازی سامانه جامع و یکپارچه مدیریت مالی، بودجه، اجرا و حسابرسی تا پایان تیرماه ۹۸ اقدام کند.

وی درادامه افزود: متاسفانه بعد از گذشت یک ماه هنوز آیین نامه و شیوه نامه اجرایی مورد نیاز تبصره های بودجه جهت تصویب به شورای شهر تهران ارائه نشده است و باید هرچه سریعتر نسبت به ارسال این آیین نامه و شیوه نامه اقدام شود.

رسولی با اشاره به اینکه بر اساس قانون بودجه سال ۹۷، شهرداری تهران این اجازه را داشت تا سقف ۱۳۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت منتشر کند تا صد در صد این منابع در اجرای راهبردی کلیدی شورای پنجم؛ صرف توسعه حمل و نقل به ویژه مترو شود اظهار داشت: با توجه به تنگناهای جدی مالی و بانکی که متوجه شهرداری تهران است، تحقق این هدف به دلیل بدهی های هنگفت شهرداری تهران کار مشکلی بود اما با زحمات زیادی تا قبل از پایان مهلت قانونی استفاده از این حکم قانونی؛ یعنی ۳۱ تیرماه سال ۹۸، عملیاتی شد.

رسولی در انتها با بیان اینکه با کمک و همراهی آقای همتی رئیس بانک مرکزی و مدیران بانکهای صنعت و معدن و تجارت با قبول عاملیت بانکی این اوراق منتشر شده است از شهردار، معاون حمل و نقل و ترافیک برای انتشار آن تشکر کرد.

شورای شهر تهران سیدحسن رسولی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر