کد خبر: 789391 A

رییس سابق کمیته امداد:

رییس سابق کمیته امداد گفت: اجازه ندهیم در این سختی روزگار و تورم نفس گیر و تحریم‌ها محرومان زیر دست و پا له شوند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، پرویز فتاح، رییس سابق کمیته امداد و رییس جدید بنیاد مستضعفان در مراسم تودیع و معارفه رییس کمیته امداد گفت: خدا را شاکرم که ۵۲ ماه در کمیته امداد خادم بودم البته رشته و سابقه ام متفاوت بود اما امر مولا بود و ما هم سربازیم و باید اطاعت کنیم و خوشحالم خادم محرومان و مستضعفان شدم که ولی نعمت ما هستند.

وی با بیان اینکه همیشه به کمیته امداد با وضو می‌آمدم ادامه داد: از خدا می خواهم دل از امداد نکنم و در جایی که می روم مددکار بمانم و امیدوارم در بنیاد هم زحمات دوستان را در خدمت امداد و کمک به محرومان بیاورم.

رییس جدید بنیاد مستضعفان خاطرنشان کرد: یک اجماع ملی حول کمیته امداد ایجاد شد و همه به کمیته امداد کمک کردند و این شاید تنها توفیق من در کمیته باشد و اگر توفیقی است همه کمک کردند. کمکهای مردمی به کمیته اضافه و اعتماد مردم بیشتر شده و مردم حرف ما را گوش دادند بزرگترین توفیق این بود که ما معتمد مردم هستیم اگرچه از قبل این اعتماد بود اما ما سعی کردیم بیشتر کنیم ما در کمیته امداد سیاسی عمل نکردیم ما سیاست را بلد هستیم اما اینجا سیاسی کاری نکردیم سران قوا باید عنایت ویژه ای به محرومان و مستضعفان و مددجویان کمیته و بهزیستی داشته باشند ما رویکرد تکریم ارباب رجوع را بیشتر مد نظر قرار دادیم.

فتاح خاطرنشان کرد: تواضع در برابر فقرا و ایتام ما را بزرگ می کند، امداد رییس نمی خواهد مددکار می خواهد مولای ما رییس نبود ما باید مانند مولایمان باشیم. از این میزها پایین بیایید و ببینید در این پایین چه خبر است بزرگی در فروتنی و خضوع است.

وی ادامه داد: ما ۷۰۰ هزار حامی داریم ملت، ملت انفاق گری است فقط باید اعتمادشان را بیشتر کنیم قرض الحسنه را توسعه دادیم. قرض الحسنه امداد یک درصد کارمزد ندارد. باید بانکها را به این سمت بیاوریم و نظام باید تصمیم بگیرد بانکها به سمت قرض الحسنه بروند.

فتاح تصریح کرد: برادران اهل سنت همان‌قدر از کمیته بهره مند هستند که شیعیان بهره مند شدند و شیعه حامی فرزند یتیم سنی شده است.

وی ادامه داد: محرومان فریادهای خاموش هستند و زبان اعتراض ندارند. نظام برای اینهاست نظام وظیفه خود را در مقابل محرومان انجام می دهد اما ناکافی است سران قوا صدای ما را بشنوند اگر به دلیل تحریم مجبوریم از برخی موارد کم کنیم از حق محروم کم نکنید. این کاخ ها در همین نظام درست شده و بیخ گوش ماست. برای چه محروم ندارد به این دلیل که آن کاخ نشین حق او را برده است. خیلی اقدامات انجام شده اما گره های بزرگی مانده است.

او ادامه داد: اجازه ندهیم در این سختی روزگار و تورم نفس گیر و تحریمها محرومان زیر دست و پا له شوند.

فتاح تاکید کرد: خوشحالم این امانت را به کسی می دهم که از خودم بهتر است. آفرین به این انتخاب.

پرویز فتاح بنیاد مستضعفان رییس سابق کمیته امداد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر