کد خبر: 788960 A

رئیس دانشگاه تبریز از اعلان فراخوان طرح های مشترک علمی ایران و ترکیه و راه اندازی وبگاه برای بارگذاری این طرح‌ها خبر داد.

به گزارش ایلنا، میررضا مجیدی، با اشاره به اعلان فراخوان طرح‌های مشترک علمی ایران و ترکیه گفت: اسفند سال ۱۳۹۷ اولین نشست کمیته مشترک عملیاتی سازی تفاهم نامه بین وزارت علوم، تحقیقات فناوری و شورای علم و فناوری ترکیه (توبیتاک) با پیگیری و میزبانی دانشگاه تبریز برگزار شد.

وی تصریح کرد: پیرو همین نشست، به منظور فراهم کردن زمینه شرکت فعال اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های کشور (وابسته به وزارت عتف) در طرح‌های مشترک ایران و ترکیه، بعد از انجام هماهنگی‌های لازم با مسئولانتوبیتاک، مقدمات بارگذاری طرح‌های مشترک ایران و ترکیه فراهم شده است.

رئیس دانشگاه تبریز با بیان اینکه با راه اندازی این وبگاه به همراه ضمائم (شامل فرم پروپوزال، برنامه زمانی و قوانین) برای بارگذاری این طرح‌ها از سوی هر دو طرف آماده شده است، خاطر نشان کرد: همچنین وبگاه شورای تحقیقات علمی و فناوری جمهوری ترکیه-توبیتاک نیز جهت استفاده محققین در کشور ترکیه به آدرس اینترنتی https://www.tubitak.gov.tr راه اندازی شده است.

به گفته وی این وبگاه ها برای محققین ایرانی و نیز ترک به طور همزمان از تاریخ ۲۷ تیر ماه سال جاری آماده بهره برداری خواهد بود.

مجیدی در ادامه توسعه همکاری‌های بین المللی و قرار گرفتن در جمع دانشگاه‌های برتر دنیا را از جمله راهبردهای کلان این دانشگاه برشمرد و یادآور شد: دانشگاه تبریز جزو اولین دانشگاه‌هایی بود که در اتحادیه‌های بزرگ بینالمللی از جمله اتحادیه دانشگاه‌های جهان (IAU)، اتحادیه دانشگاه‌های بین المللی (IUC) و اتحادیه دانشگاه‌های منطقه قفقاز(KUNIB) حضوری فعال داشته و هم اکنون نیز به عنوان رئیس کارگروه همکاری‌های علمی ایران و ترکیه به ایفای وظیفه ملی خود می‌پردازد.

به گفته وی این دانشگاه در حال حاضر نیز در عرصه‌های جهانی بسیار فعال بوده و هم اکنون با نزدیک ۲۰۰ دانشگاه از کشورهای مختلف دنیا قرارداد و تفاهم نامه همکاری دارد که از این تعداد بیش از ۸۰ دانشگاه از کشور جمهوری ترکیه است.

براساس این گزارش، علاقمندان می‌توانند تا ۲۷ مهر سال جاری بعد از مذاکره با محقق طرف ترک و تنظیم پروپوزال مطابق فرمت موجود در سایت فراخوان و بارگذاری در سایت معرفی شده، در این رویداد علمی شرکت کنند، برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت http://int.tabrizu.ac.ir/en/ مراجعه کنند.

ایران و ترکیه ترکیه قفقاز وزارت علوم تحقیقات فراخوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر