کد خبر: 788514 A

معاون شهردار اعلام کرد:

معاون شهردار تهران از ارائه سند عملیاتی برنامه سوم توسعه شهر تهران به اعضای شورای شهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سکینه اشرفی, معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران در حاشیه یکصدو پنجاه وششمین جلسه شورای شهر در جمع خبرنگاران گفت: سند عملیاتی برنامه سوم توسعه شهر تهران به اعضای شورا ارائه شد. برای تدوین این اسناد بیش از ۱۰۰ جلسه کارشناسی با حضور معاونان تخصصی شهرداری برگزار و از بدنه کارشناسی شهرداری در تدوین این اسناد کمک گرفته شده است.

وی با تاکید بر اینکه اجرای برنامه سوم توسعه شهر تهران مهمتر از تدوین اسناد است، افزود: شهرداری مصمم است که احکام برنامه را با عزمی جدی اجرا کند و امیدواریم در افق ۱۴۰۲ شعار "تهران شهری برای همه" محقق شود. 

اشرفی در ادامه افزود: بر اساس ماده ۹۴ برنامه پنج‌ساله سوم توسعه شهر تهران، شهرداری موظف است سند برنامه را با توجه به چشم اندازها و ماموریت‌های در نظر گرفته شده که شامل اقدامات و برنامه‌های اجرایی از جمله تصویر کلان برنامه، همچنین جداول کمی از جمله شاخص‌های کمی مواد  برنامه و نیز هدف‌گذاری برای آن‌ها در افق پنج‌ساله  است را با پیش‌بینی منابع مالی تهیه کند.

وی در ادامه افزود: سند برنامه باید در قالب جداولی که منابع و مصارف را ارائه می دهد، برنامه‌های راهبردی، موضوعات اولویت‌دار تا سطح عملیاتی و همچنین نحوه تأمین و تجهیز منابع مورد نیاز شامل منابع فیزیکی، انسانی، فنی و مالی مورد نیاز، نحوه تأمین مالی منابع مورد نیاز نیز تهیه و برای تصویب به شورای شهر تهران  ارائه شود.

شهرداری شورای شهر تهران سکینه اشرفی برنامه سوم توسعه شهر تهران معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر