کد خبر: 788352 A

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا گفت: در راستای تحقق اهداف قرارگاه مرکزی مبارزه با سرقت، مرحله اول طرح مبارزه با سرقت ­های توأم با خشونت و شناسایی و دستگیری سارقان خشن در خرداد ماه به مدت دو روز در سراسر کشور اجرا شد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ رضا موذن در تشریح این خبر اظهار داشت: وقوع سرقت های توام با خشونت علاوه بر ضررهای مادی، تهدید کننده امنیت و سلب آسایش مردم نیز تلقی می شود.

وی با اشاره به اینکه هر سرقتی که به عنف باشد جزء سرقت های توام با خشونت قرار می گیرد، افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی در مبارزه با این دست جرایم کاملا مصمم بوده و با افراد خاطی به طور قاطعانه برخورد خواهند کرد.

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا با اشاره به اجرای طرح مبارزه با سرقت های توام با خشونت به عنوان یکی از برنامه های مهم پلیس آگاهی در سال ۹۸ تصریح کرد: در راستای تحقق اهداف قرارگاه مرکزی مبارزه با سرقت، مرحله اول طرح مبارزه با سرقت ­های توأم با خشونت (زورگیری خیابانی، کیف­ قاپی، سرقت به عنف، سرقت تحت پوشش مأمور) و شناسایی و دستگیری سارقان خشن، در خرداد ماه سال جاری به مدت دو روز در سطح استان­ های سراسر کشور اجرا شد.

وی با بیان اینکه این طرح ها همچنان ادامه دارد، گفت: طبق آمار ارائه شده و با بررسی سوابق سارقان دستگیر شده در نتیجه این طرح مشخص شد که ۴۹.۵ درصد از این افراد سابقه دار و ۵۰.۵ درصد از آنها فاقد سابقه بوده اند.

سرهنگ موذن در ادامه از افزایش ۳۵ درصدی کشف به وقوع سرقت های به عنف طی سه ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: طی همین مدت دستگیری این سارقان ۵۸ درصد افزایش داشته است.

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا در پایان به شهروندان توصیه کرد: از به همراه داشتن پول و اشیای قیمتی به مقدار زیاد خودداری و کیف همراه خود را با دستی که مجاور دیوار است، حمل کنند.

سرهنگ رضا موذن معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی ناجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر