کد خبر: 788312 A

وزیر علوم:

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ا باید دانشگاه‌ها و مراکز علمی راه‌حل‌های علمی و فکری خوبی ارایه دهند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، آیین تکریم  مجتبی شریعتی نیاسر و معارفه علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزارت علوم تحقیقات و فناوری صبح امروز با حضور منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری و معاونان وی انجام شد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در این مراسم بیان کرد: زمانی که یک جا به جایی از سوی مقامات انجام می‌شود. باید تقدیرهای درست و خالصانه‌ای صورت بگیرد. ما در این مقطع از آموزش عالی در یک برهه از تحول خاص و جهانی قرار داریم.  آنچه که امروزه به طور خاص به عهده وزارت علوم است این است که ما این تحول را با وسعت فراگیر در سطح ملی انجام دهیم.

او اشاره کرد: فضای سیاسی، اجتماعی و شرایط خاص کشور این فرصت را نداد که ما راجع به تحول‌ها بیشتر از این طرح مطلب کنیم اما اگر فرصتی پیش بیاید قطعاً بیشتر از قبل به آن خواهیم پرداخت. به طور کل اکنون زمان تحول جدی در آموزش عالی کشور است، لذا تمام تلاش ما این است که تمام تکلیف‌هایی که به عهده آموزش عالی است را به خوبی پیش ببریم‌. طبیعی است که در این راستا باید دانشگاه‌ها و مراکز علمی راه‌حل‌های علمی و فکری خوبی ارایه دهند.  

وزیر علوم عنوان کرد: من وظیفه دارم از دکتر شریعتی نیاسر بابت زحماتی که کشیده‌اند و مسئولیت‌هایی که در معاونت آموزشی وزارت علوم داشته‌اند تشکر کنم. این سال‌ها، سال‌های بسیار پرمشغله‌ای بوده و دستاوردهای خوب و قابل عرضه‌ای به دست آمده است. از آقای دکتر خاکی صدیق هم بابت پذیرش این مسئولیت نیز تشکر می‌کنیم.

غلامی بیان کرد: خیلی از تجربیات وزارت علوم و آموزش عالی به نهادهای دیگر منتقل شده که در رشد کشور تاثیر‌های قابل قبولی داشته است.

علی خاکی صدیق معاون جدید آموزشی وزارت علوم تحقیقات و فناوری در این مراسم اظهار داشت:خوشحالم که عمرم را در راه خدمت به آموزش عالی کشور قرار دادم و این که عضوی از خانواده آموزش عالی هستم باعث افتخارم است. بسیاری از دستاوردهایی که امروز نظام به آن افتخار می‌کند از دستاوردهای آموزش عالی است. به عنوان رئیس سابق دانشگاه که حدود ۱۰ سال فعالیت داشتم شاهد این بودم که  در پنج سال و ۸ ماه اخیر همکارانمان در وزارت علوم تلاش‌های مخلصانه‌ای داشتند.

وی ادامه داد: فعالیت‌های دکتر شریعتی نیاسر قابل تقدیر است زیرا او فعالیت‌های زیادی داشت. طبیعتا با توجه به مخاطبان گسترده آموزش عالی این بخش چالش‌های جدی داشته که با پیگیری دکتر شریعتی نیاسر بخشی از این مسیر طی شده است‌.

معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در پایان گفت: من در معاونت آموزشی نیازمند همه پیشنهادات شما همکاران و دوستان هستم.

آموزش عالی خانواده علوم تحقیقات و فناوری معاون وزارت علوم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر