کد خبر: 788244 A

رییس شورای شهر تهران:

رییس شورای شهر تهران گفت: باید انتخابات شورایاری‌ها را فرصتی برای تبلور عمق مردم سالاری در نظام جمهوری اسلامی آن هم در اوج بدعهدی، تخریب و فشارهای ظالمانه قدرت‌های جهانی بدانیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محسن هاشمی، رییس شورای شهر تهران در یکصد و پنجاه و ششمین جلسه شورا با اشاره به نزدیک شدن به انتخابات شورایاری ها گفت: شوراها رکن مردم نهاد جمهوری اسلامی در کنار قوای سه گانه و نیروهای مسلح هستند و در شرایطی که دستگاه دیپلماسی کشور با زبان منطق واستدلال و نیروهای مسلح با زبان اقتدار از منافع ملی جمهوری اسلامی دفاع می کنند، مدیریت شهری نیز تمام تلاش خود را در جهت خدمت به مردم و تامین رضایت شهروندان جمهوری اسلامی بکار می گیرد.

وی با اشاره به اینکه برگزاری این انتخابات محلی در تهران که همزمان با حساسیت ها وهیجانات در خلیج فارس و حوزه سیاست خارجی است نشان دهنده اوج ثبات وآرامش در جمهوری اسلامی است تاکید کرد: طبق اصل هفتم قانون اساسی، شوراها آخرین حلقه از زنجیره حاکمیت جمهوری اسلامی هستند و نخستین حلقه آن، نهاد رهبری نظام است و یکپارچگی، انسجام و هماهنگی این زنجیره، می تواند برای نظام کارآمدی، اقتدار و رضایت مندی مردم را بهمراه بیاورد.

هاشمی در ادامه افزود: همانگونه که در اصول هفتگانه شورا در قانون اساسی پیش بینی شده است، تفویض اختیار به این نهاد و تمرکز زدایی از ساختار رسمی به سمت جامعه، یکی از اهداف انقلاب اسلامی بوده است و برگزاری موفق انتخابات شورایاری ها، گامی در این جهت است.

وی با بیان اینکه نگاه ما به انتخابات شورایاری نباید نگاهی سیاسی وجناحی باشد افزود: باید این انتخابات را فرصتی برای تبلور عمق مردم سالاری در نظام جمهوری اسلامی آن هم در اوج بدعهدی، تخریب و فشارهای ظالمانه قدرتهای جهانی بدانیم و نشان دهیم که مردم مهمترین پشتوانه نظام جمهوری اسلامی هستند.

وی تاکید کرد: نظام بین الملل به خوبی حقانیت، صلح طلبی و تنش زدایی جمهوری اسلامی را در کنار دفاع بدون تنازل از منافع ملی و حقوق اساسی ایران مشاهده می کند و عملکرد  ایران را بعنوان دفاع طبیعی از منافع ملی در چارچوب قوانین بین الملی و پایبندی به تعهدات و معاهدات مشروع می پذیرد.

محسن هاشمی رییس شورای شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر