کد خبر: 787199 A

مدیر عملیات بهداشتی و درمانی حج تمتع از آغاز فعالیت مراکز درمانی و درمانگاههای مکه مکرمه همزمان با ورود زائرین ایرانی به شهر مکه مکرمه خبرداد.

به گزارش ایلنا، محمود رضا فقیهی گفت: بیمارستان و درمانگاه های مکه در اوج آمادگی کامل درحال خدمت رسانی به حجاج ایرانی هستند .

وی ادامه داد: متناسب با ورود زایرین به مجموعه های مکه پزشکان در مطب های پیش بینی شده ارائه  خدمات می‌کنند.

مدیر عملیات حج و زیارت تمتع ۹۸ با بیان اینکه طی چندماه گذشته تمام زائرین در داخل کشور تحت معاینه قرار گرفته‌اند، گفت: تمام اطلاعات و سوابق پزشکی آنان در سیستم الکترونیکی و نرم‌افزار تحت وب مرکزپزشکی در اختیار پزشکان مجموعه‌ها ، درمانگاهها و بیمارستان در مکه مکرمه در دسترس است.

وی تاکید کرد: تیم‌های نظارتی سلامت کاروان در شهرمکه مکرمه وظیفه نظارت بر شرایط بهداشتی و درمانی در هتل‌ها و آشپزخانه‌های مرکزی را برعهده دارند و موظفند گزارش روزانه خود را به مسئولین ارائه کنند.

معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج اظهار کرد : طی ۷۲ ساعت گذشته در ۵ درمانگاه مکه و بیمارستان بیش از ۱۴۴۳ نفر از خدمات درمانی استفاده کرده اند و از این تعداد ۸۵۱ نفر در  مجموعه‌ها و ۱۹۹ خدمت در بخش‌های مختلف بیمارستان ارائه شده است. ۶۸ نفر به پزشکان متخصص و ۱۴ نفر به بخش اورژانس بیمارستان مراجعه داشتند و از خدمات درمانی استفاده کرده‌اند.

به گفته فقیهی، برای پیگیری امور درمانی زائرین در بیمارستان‌های سعودی نیز پزشکان عرب زبانی داریم که رابطین بین درمانگاهها و بیمارستان ایرانی و بیمارستان‌های سعودی هستند و نسبت به پیگیری روند درمانی بیماران اقدام می‌کنند.

 وی اضافه کرد: بیمارستان و درمانگاههای مکه مکرمه از حضور ۲۲۰ پزشک و پرستاربا تجربه ومتخصص و با مهارت‌های علمی بالا بهره مند هستند و خدمت رسانی به زائران بی وقفه در این مراکز ادامه دارد.

او با بیان اینکه کادر درمانی و تخصصی بیمارستان مکه مکرمه  تکمیل و بخش های مختلف آزمایشگاهی و رادیولوژی، سونوگرافی، اورژانس ، بخش داخلی مردان و زنان بصورت مجزا ، کلینیک های تخصصی ازجمله قلب ، روان پزشک  ، اعصاب ، ارتوپدی ، دندانپزشکی آماده ارائه خدمات به حجاج هستند،‌ وی افزود: خوشبختانه در حال حاضر هیچ یک از حجاج ایرانی در بخش های این بیمارستان بستری نیستند.

مدیر عملیات بهداشتی و درمانی حج تمتع محمودرضا فقیهی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر