کد خبر: 786788 A

رئیس مرکز امور هیئت علمی وزارت بهداشت:

رئیس مرکز امور هیئت علمی وزارت بهداشت گفت: جایگاه فعالیت‌های دانش پژوهی باید در دانشگاه‌های علوم پزشکی تبیین شود تا به ارتقا آموزش پزشکی منجر شود.

به گزارش ایلنا، سمینار سراسری آشنایی با دانش پژوهی آموزشی در آیین نامه ارتقا اعضای هیئت علمی دانشگاه های علوم پزشکی به صورت ویدئو کنفرانس در سالن ابن سینا این دانشگاه برگزار شد.

در این ویدئو کنفرانس  سیدعلی حسینی رئیس مرکز امور هیئت علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر شهرام یزدانی رئیس دانشکده آموزش پزشکی و جمعی از اساتید، اعضای هیئت علمی، معاونین آموزشی و دبیران حضور داشتند.

رئیس مرکز امور هیئت علمی وزارت بهداشت با اشاره به اهمیت و اعتبار موضوع دانش پژوهی آموزشی اظهار امیدواری کرد برگزاری این سمینار نقش و جایگاه فعالیت های دانش پژوهی را تبیین کند.

وی افزود: برگزاری این سمینار با حضور اساتید معتبر دانشگاه های علوم پزشکی این اطمینان را ایجاد می کند که آنچه مد نظر معاونت آموزشی درباره شکل گیری، ارزیابی و ارتقا اعضای هیئت علمی است در نهایت به ارتقا آموزش پزشکی در کشور منجر خواهد شد.

حسینی یادآور شد: ارائه صحیح بخشی از فعالیت های دانش پژوهی در دانشگاه های علوم پزشکی می تواند منجر به اختصاص درست اعتبار در سطح کشور و دانشگاه ها شود.

شهرام یزدانی رئیس دانشکده آموزش علوم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با اشاره به دانش پژوهی، تاریخچه و مفاهیم پایه ای آن گفت: دانشگاه ها به عنوان نهادی دانشی باید فعالیت های مختلف در زمینه تولید، مدیریت و انتقال دانش در حوزه های مختلف علمی را انجام دهند.

وی ارتباط بین مدیریت، انتقال، تولید و بکارگیری دانش را یادآور شد و تعادل میان کارکردهای دانشی را مهم و ضروری ذکر کرد.

یزدانی مهمترین فاکتور تمرکز بر حوزه پژوهش را کیفیت بالای آکادمیک بحث های دانشی ذکر کرد و گفت: فعالیت های دانشی تنها زمانی واجد کیفیت های پذیرفته شده آکادمیک است که برازنده نام دانشگاه و عنوان دانش پژوهی باشند و فعالیت های نظام مند، هدفمند، روشن و مستند باشند.

وی یادآور شد: باید اساتید و پژوهشگران درگیر توسعه جامعه پیرامونی باشند و ضمن توجه به مستند سازی و نوآوری نتیجه اطلاعات آموزشی را مورد نقد و بررسی قرار دهند، آن زمان است که می توانیم ادعا کنیم «دانش پژوهی آموزشی» انجام داده ایم.

در این مراسم دکتر فخرالسادات میر حسینی درباره ارزیابی دانش پژوهی آموزشی، دکتر طاهره چنگیز با موضوع راهکارهای ترویج دانش پژوهی آموزشی مطالبی را در این ویدئو کنفرانس زنده با دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور به اشتراک گذاشتند.

آموزش پزشکی جامعه دانشگاه های علوم پزشکی علوم پزشکی وزارت بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر