کد خبر: 786780 A

مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو) از نصب و راه اندازی نسل جدید سامانه ایرواشر(مه پاش) در ایستگاه محمدیه خط 7 مترو خبر داد.

به گزارش ایلنا، علی امام با اشاره به اینکه این سامانه بخشی از سیستم تهویه هوای ایستگاه متروی محمدیه به شمار می آید، گفت: این ایستگاه در بخش سیویل(ساختمانی) و تجهیزات بیش از۹۹ درصد پیشرفت دارد. با نصب و راه اندازی این سامانه ؛ هوای تازه پس از کاهش دما و افزایش رطوبت، برای رفاه حال مسافرین در ایستگاه دمیده می شود.

وی ادامه داد: این سامانه نسبت به نوع سنتی آن بیش از ۷۰ درصد ، مصرف آب و هزینه های بهره برداری را کاهش می دهد.

امام با اشاره به اینکه توسعه هدفمند خطوط مترو کلید رهایی تهران از مشکلات ترافیکی است، بیان داشت: تکمیل و راه‌اندازی ایستگاه محمدیه تاثیر به سزایی در تسهیل و دسترسی شهروندان منطقه ۱۲ تهران به خطوط مترو دارد.

وی با تاکید بر اینکه نازک‌کاری و حمل و نصب ۸ پله‌برقی این ایستگاه در مراحل پایانی است، بیان داشت: عملیات نصب تجهیزات سیگنالینگ (سیستم کنترل اتوماتیک قطار)، سیستم تهویه و مخابرات و همچنین سیستم‌های اطفای حریق آبی و هواسازهای ایستگاه نیز انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه توسعه خطوط پر مسافر پایتخت از جمله خطوط ۶ و ۷ در اولویت کاری ما در سال ۹۸ قراردارد، گفت: ایستگاه محمدیه و ایستگاه بسیج از خط ۷ متروی تهران در آستانه افتتاح قرار دارند.

به گزارش روابط عمومی و بین‌الملل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو)، خط ۷ مترو تهران به‌طول ۲۷ کیلومتر و ۲۲ ایستگاه از ورزشگاه جهان پهلوان تختی در جنوب شرق تهران آغاز و پس از عبور از مناطق پر جمعیتی مانند بزرگراه شهید آیت‌الله محلاتی، خیابان مولوی، خیابان هلال احمر، خیابان قزوین، بزرگراه شهید نواب صفوی، خیابان آزادی، میدان توحید، برج و بیمارستان میلاد و میدان صنعت، به میدان بوستان در سعادت آباد ختم می‌شود.

 

مترو تهویه علی امام ایستگاه مترو محمدیه شركت راه‌آهن شهري تهران و حومه (مترو)
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر