کد خبر: 786351 A

سرپرست آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران:

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: در مهر امسال حدود ۶۰ هزار بازنشسته داریم، اما بنا داریم با بکارگیری معلمان خرید خدمات، حق التدریس و اضافه کردن ساعات آموزشی این کسری را جبران کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید جواد حسینی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که وضعیت استخدام معلمان حق التدریس و مربیان پیش دبستانی چه خواهد شد؟ گفت: آنچه در مجلس مصوب شده است برای وزارتخانه ها قید اجرایی دارد، اما شرایط خاص خودش را دارد.

وی با اشاره به اهمیت مهارت آموزی بیان کرد: یکی از اقدامات نظام تعلیم و تربیت حرکت به سمت آموزش‌های مهارتهای زندگی  و مهارت‌های فنی است.امروز دانش آموزان رشته فنی و حرفه‌ای و کاردانش در بیش از 200 رشته تحصیل می‌کنند و در مدارس تیزهوشان، سمپاد مهارتی طراحی شده است.  

او ادامه داد: ساعت آموزش در جهان ۸ هزار ساعت است اما در ایران ۲۹۰۰ ساعت است اما در همین ساعت هم تلاش می‌کنیم دانش آموزان پس از تحصیل مهارت‌هایی را بیاموزند.

حسینی در خصوص جذب نیروهای نهضت گفت: باید برای نهضتی‌ها آزمون برگزار شود، ولی برای گروه های دیگر نه، اما بهتر است همه از طریق دانشگاه فرهنگیان وارد آموزش و پرورش شوند.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه قانون تعیین تکلیف، مصوب 1397 است و تکلیفی برای وزارتخانه است گفت: 105 هزار نفر مشمولند که البته برای آنها دوره های توانمندسازی خواهیم گذاشت، اول مهر بیش از 60 هزار خروجی بازنشسته داریم که بخش اعظمی از طرق مختلف و همین روش جبران می‌شود.

آموزش و پرورش ایران معلم وزارت آموزش و پرورش وزارتخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر