کد خبر: 786218 A

معاون پرورشی وزارت آموزش و پرورش از راهیابی بیش از دو میلیون اثر به جشنواره پرسش مهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، "تجلیل از برگزیدگان منتخب کشوری پرسش مهر 19" با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول ریاست جمهوری، سید جواد حسینی سرپرست آموزش و پرورش و برخی از معاونان آموزش و پرورش صبح امروز در سالن اجلاس سران برگزار شد.

علیرضا کاظمی، معاون پرورشی وزارت آموزش و پرورش در ابتدای این مراسم بیان کرد: پرسش مهر به عنوان بهترین بستر فرهنگی و نهادینه کردن اخلاق انسانی و مهارت‌های ارتباطی حائز اهمیت است. خوشحالیم که نسل امروز از اهمیت فرهنگی پرسش مهر آگاهی دارد و امروز این رویداد بزرگ فرهنگی به ایستگاه نوزدهم رسیده است.

وی ادامه داد: این رویداد فرهنگی از چند جهت از دیگر  رویدادها از اهمیت بیشتری برخوردار است؛ اولا حضور رییس جمهوری در مدرسه در روز اول مهر و جلب توجه جامعه به این فضا، موجب می‌شود این طرح که اساسی‌ترین طرح فرهنگی سیاسی و اقتصادی جامعه است تبدیل به یک گفتمان جامع گردد‌. علاوه بر اینها خلق آثار فرهنگی و هنری برای افزایش اعتماد به نفس دانش آموزان، افزایش و رشد هنر آنها، حضور آنها در جامعه از دیگر موارد مهم پرسش مهر است.

کاظمی افزود: ریاست محترم جمهور در اول مهر از دانش آموزان پرسیدند که در سال گذشته چه چیزهایی در زمینه مهارت آموختید و چه کسی در این خصوص به شما بیشتر کمک  کرده است؟ دانش آموزان باید به این پرسش فکر کنند و پاسخ دهند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش در خصوص آثار نوزدهمین جشنواره پرسش مهر گفت: دستاوردهای این جشنواره در چهار سطح ابتدایی هفت رشته، متوسطه اول ۱۶ رشته، متوسطه  دوم ۱۶ رشته، و معلمان ۱۵ رشته در مدارس داخل و خارج از کشور آثار خود را  ارسال کردند.  دو میلیون و ۲۲۱ هزار و ۷۳۹ اثر به این جشنواره واصل شد که در بخش فرهنگی ۳۸۰ اثر و در بخش هنری یک میلیون و ۸۴۱ اثر از دانش آموزان و معلمان ارسال شده است.

او در پایان اظهار داشت: در نهایت ۲۵۱ اثر به مرحله نهایی راه یافتند که امروز از آنها تقدیر به عمل خواهد آمد.

آموزش و پرورش اعتماد به نفس مدرسه معاون اول وزارت آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر