کد خبر: 785984 A

در شب نشینی خیرین راه نو و نگاه نو مطرح شد؛

شب نشینی خیرین راه نو و نگاه نو با حضور بنیان‌گذاران صندوق قرض‌الحسنه امید محبان نورا، انجمن داوطلبان خدمات اجتماعی و کسبه بازار آهن برای حمایت از زندانیان آزاد شده برگزار شد.

عضو هیئت مدیره انجمن داوطلبان خدمات اجتماعی به مددجویان آزاد شده از زندان، در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، یکی از مهمترین دغدغه‌های اجتماعی جوامع بشری را مشکلات زندانیان و خانواده زندانیان پس از آزادی دانست و گفت: تا به امروز همواره موضوعات آزادسازی زندانیان و یا ستاد دیه مطرح بوده است و کمتر کسی به آینده زندانیان پس از آزادی توجه کرده و این موضوع در جامعه ما مغفول مانده است. در حال حاضر زندانیان پس از آزادی با مشکلات همچون مالی، فرهنگی، خانوادگی و آموزش مواجه هستند.

000

حمیدرضا خرمگاه تصریح کرد: اگر زندانیان پس از آزادی مورد حمایت قرار نگیرند و هموراه برچسب سوءپیشنه بر پیشانی آنها باقی بماند، برای باز اجتماعی شدن و برگشت سالم آنها به اجتماع  با مشکل مواجه خواهیم شد و ناخواسته آنها را به سمت اقدام به جرم مجدد هدایت خواهیم کرد.

وی اظهار کرد: طبق آخرین آمار از سازمان زندان‌ها، تعدادی از زندانیان پس از آزاد شدن، مجدد مرتکب جرم می‌شوند، این امر نشان می‌دهد آنگونه که باید در این حوزه فرهنگسازی نشده و بستر اجتماع برای این افراد مهیا نیست.

خرمگاه، انجمن داوطلبان خدمات اجتماعی را تنها انجمنی دانست که برای این گروه مجوز دریافت کرده و افزود: علارغم اینکه از دریافت مجوز این انجمن 14 سال می‌گذرد؛ اما نزدیک به یک سال است که فعالیت آن  به طور جدی آغاز شده است. این انجمن تلاش دارد از گروه‌های مختلف مردم دعوت کند تا هر فردی در حد توان و مهارت خود(روانشانسی، اطلاع رسانی، مالی، آموزشی و...) به زندانیان کمک کند.

2

این مددکار اجتماعی، بودجه و اعتبارات این انجمن را محدود دانست، افزود: حساب مشترکی بین صندوق قرض‌الحسنه امید محبان نورا و انجمن داوطلبان خدمات اجتماعی به مددجویان آزاد شده از زندان، افتتاح شده تا خیرینی که تمایل دارند برای ارائه وام قرض‌الحسنه کمک کنند، به این حساب پول واریز کنند. بر همین اساس از خیرین صندوق قرض‌الحسنه امید محبان نورا و کسبه بازار دعوت به عمل آمد تا همزمان با سالروز میلاد امام رضا (ع) در این امر خداپسندانه شرکت کنند.  

وی اظهار کرد:  150 داوطلب از قشرهای مختلف مانند روانشناسان، دانشجویان، خبرنگاران، کسبه بازار در انجمن داوطلبان خدمات اجتماعی عضو هستند و در دو سال گذشته حدود 2 هزار زندانی از خدمات مادی و معنوی این انجمن مانند: اشتغالزایی، تهیه ابزارآلات کار، تامین ودیعه مسکن، درمان، آموزش و... استفاده کرده‌اند.

0

 

زندانیان خدمات اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر