کد خبر: 785890 A

یک کارشناس هواشناسی از استقرار هوای گرم در اغلب نقاط کشور تا سه روز آینده خبر داد و گفت: در استان‌‌های ساحلی روند افزایش دما گزارش شده است.

کبری رفیعی (کارشناس هواشناسی) در گفتگو با خبرنگار ایلنا، درباره آخرین وضعیت آب و هوای کشور گفت: امروز در استان‌هایی مانند اردبیل، گیلان، مازندران بارش خفیف باران گزارش شده است و این بارش‌ها در ساعات بعدازظهر و اوایل شب نیز ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: در استان‌های البرز، قزوین، تهران، سمنان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید را پیش‌بینی می‌کنیم همچنین در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان و دامنه‌های البرز، قزوین، زنجان و برخی نقاط اردبیل برای عصر و اوایل شب با رگبار موقت همراه هستند.

به گفته این کارشناس هواشناسی در جنوب کشور نیز برای سه روز آینده در جنوب سیستان و بلوچستان، شمال استان هرمزگان، جنوب و شمال استان فارس، ارتفاعات جنوب کرمان و غرب استان اصفهان عصرها رگبار و رعد و برق موقتی پیش‌بینی می‌شود.

رفیعی با بیان اینکه در روزهای پنجشنبه و جمعه در قالب مناطق کشور جو آرام می‌شود، گفت: از امروز تا پایان هفته روند استقرار هوای گرم تابستانی برای کل کشور پیش‌بینی می‌کنیم همچنین افزایش دما برای کل استان‌های ساحلی خزر گزارش می‌شود.

وی ادامه داد: در شرق کشور و در منطقه زابل، شمال سیستان و بلوچستان وزش باد و گرد و خاک گزارش شده است. همچنین جنوب استان‌هایی مانند تهران و سمنان و برخی نقاط مانند اصفهان، قم، مرکزی در روزهای آینده در برخی ساعات وزش باد همراه با گرد و خاک گزارش شده است.

این کارشناس هواشناسی با بیان اینکه مناطق مرکزی و شرقی خلیج فارس نیز تا سه روز آینده مواج خواهد بود، تصریح کرد: در تهران نیز از اواخر امشب با افزایش ابر گاهی وزش باد و در مناطق کوهستانی بارش پراکنده باران گزارش شده است همچنین در مناطق جنوبی و غربی تهران نیز وزش باد گزارش شده است.

به گفته رفیعی، بیشینه دمای امروز تهران ۴۰ درجه سانتیگراد است و در روزهای آینده به ۴۲ درجه نیز خواهد رسید.

یک کارشناس هواشناسی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر