کد خبر: 785453 A

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران درباره گفت‌وگوی منتشره در خبرگزاری کار ایران (ایلنا) با عنوان «تداوم تراکم‌فروشی متخلفانه در برخی مناطق شهرداری/ صدور غیرقانونی پروانه ساخت‌وساز برای ۷ هزار هکتار از اراضی تهران در دوره مدیریت قبلی» توضیحاتی ارائه کرد.

خبرگزاری کار ایران (ایلنا) در تاریخ  ۹۸/۴/۲۲ گفت‌وگویی با محمد سالاری، رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران با عنوان «تداوم تراکم‌فروشی متخلفانه در برخی مناطق شهرداری/ صدور غیرقانونی پروانه ساخت‌وساز برای ۷ هزار هکتار از اراضی تهران در دوره مدیریت قبلی» منتشر کرد. گرچه این مطلب قبل از انتشار به تایید ایشان و مشاور رسانه‌ای‌شان رسید‌ه بود، اما پس از انتشار آن اعلام کردند، رقم اعلامی مربوط به اراضی که به صورت غیرقانونی برای آنها پروانه ساخت‌وساز صادر شده، اشتباه است و خواستار اصلاح آن بخش شدند.

متن ارسالی رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران به شرح زیر است:

پیرو انتشار مصاحبه‌ای با اینجانب تحت عنوان " صدور غیر قانونی پروانه ساخت و ساز برای ۷ هزار هکتار از اراضی تهران در دوره مدیریت قبلی" در تاریخ ۲۲ تیرماه ۹۸ در آن رسانه، لازم به ذکر است، در بخشی از این مصاحبه به اشتباه آمده است: "در دوره مدیریت شهری گذشته برای ۷ هزار هکتار از اراضی تهران بصورت غیرقانونی پروانه ساخت‌وساز صادر شده است، لذا درخواست می‌شود، نسبت به اصلاح متن خبر به شرح زیر اقدام نمایید:

پهنه S۳۲۱ و S۳۲۲ در حدود ۷ هزار هکتار از زمین های طرح تفصیلی را تشکیل می دهند که تعیین تکلیف نشده بودند لذا اکنون در حال بررسی در کمیسیون ماده ۵ به منظور تعیین تکلیف است. متاسفانه عدم تعیین تکلیف این اراضی در دوره مدیریت قبلی موجب شد برای بخشی از این اراضی پروانه ساخت و ساز خارج از قاعده طرح تفصیلی صادر شود.

محمد سالاری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر