کد خبر: 785386 A

رئیس پلیس پایتخت از کشف قریب به ۵۰ میلیارد تومان پوشاک و پارچه قاچاق خبر داد و گفت: این اموال از ۱۶ دستگاه کامیون کشف شده است.

به گزارش ایلنا، سردار "حسین رحیمی" در جمع خبرنگاران با اشاره به کشفیات اخیر پلیس پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته، گفت: با تحقیقات همکارانم در پلیس مبارزه با جرایم اقتصادی پایتخت، مشخص شد که یک محموله بزرگ پارچه، البسه و پوشاک قاچاق با بارنامه‌های جعلی از شهرستان‌های جنوبی کشور در حال انتقال به تهران است.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه با بررسی و کنترل دقیق مسیرهای تردد این قاچاقچیان ۱۶ دستگاه کامیون و تریلر آنها شناسایی و به هنگام ورود به شهر تهران همگی توقیف شدند اظهار داشت: که در بازرسی از خودروهای توقیفی مقادیر زیادی پوشاک و پارچه قاچاق کشف که ارزش آنها توسط کارشناسان ۵۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

وی با اشاره به این که قاچاق کالا آسیب‌های جدی به اقتصاد جامعه وارد می‌کند، افزود: اجناس کشف شده خارجی هستند که پس از عبور از مرزهای جنوبی، بارگیری شده و قاچاقچیان قصد داشتند این اجناس را به بازار تهران منتقل کنند که با درایت و هوشمندی همکارانم در پلیس امنیت اقتصادی توقیف شده اند.

رئیس پلیس پایتخت، تصریح کرد: به جز رانندگان خودروها، ۴ عضو اصلی این باند قاچاق، شناسایی و دستگیر شده اند که پس از تحقیقات تکمیلی در اختیار مرجع قضائی قرار خواهند گرفت.

به گزارش سایت پلیس، سردار رحیمی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر این که میزان کشفیات پلیس پایتخت از ابتدای سال تا کنون در حوزه قاچاق کالا چه مقدار بوده است، گفت: از ابتدای سال تاکنون قریب به ۱۵۰ میلیارد تومان اجناس قاچاق در پایتخت کشف شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۴درصد افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در پایان با تاکید بر این مطلب که مبارزه با قاچاق کالا و ارز به افزایش کسب و کار و رونق اقتصادی می انجامد، خاطرنشان کرد: از آنجا که بخش اعظم هدف قاچاقچیان انتقال اموال و اجناس قاچاق به تهران است، پلیس پایتخت با تمام توان و قوا به مبارزه با این پدیده می پردازد و با حساسیت خاصی این موضوع را پیگیری می کند.

سردار حسین رحیمی رییس پلیس پایتخت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر