کد خبر: 784683 A

معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران گفت: هزار کارشناس متخصص در 10 حوزه شهری پس از قبولی در آزمون تربیت می‌شوند.

به گزارش ایلنا، ابراهیم شیخ، معاون توسعه منابع انسانی شهرداری تهران درباره آزمون تخصصی درون سازمانی شهرداری گفت: در دوره جدید مدیریت شهری با تمرکز بر توسعه سرمایه انسانی شهرداری تهران، معاونت توسعه منابع انسانی اقدام به طراحی و اجرای پروژه ای با عنوان تربیت یک هزار کارشناس متخصص در ده حوزه شهری کرده است. 

وی ادامه داد: امروز شاهد برگزاری دومین آزمون در حوزه های مدیریت شهری برای انتخاب کارشناسان خبره و ممتاز حوزه شهرسازی و معماری بودیم و این آزمون با استقبال قابل توجهی مواجه شد. مشاهدات نشان می دهد همکاران از سوالات و تنوع و تخصص آن رضایت کافی داشتند.

شیخ با اظهار امیدواری از اینکه اجرای این پروژه با سرعت بالایی انجام شود بیان داشت: آزمون بعدی برای حوزه های فنی و عمرانی و احتمالا حمل و نقل و ترافیک خواهد بود و امیدواریم با اجرای این طرح  بهترین استعدادها شناسایی و به دنبال آن ارتقای خدمات و کسب رضایت شهروندان بیش از پیش مهیا شود.

همچنین عبدالرضا گلپایگانی، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در حاشیه بازدید از این آزمون گفت: آموزش سازمانی، از ارکان هر سازمان پویایی است. شهرداری تهران هم به عنوان یکی از سازمان هایی که در استفاده از کارشناسان و افراد خبره پیشروست، به دنبال آموزش سازمانی است. از سویی نیاز به کارشناسان متخصص در معاونت شهرسازی و معماری در رده های صف و ستاد ایجاب می کند که نقش آموزش را جدی تر بگیریم و در فرآیند ارتقای همکاران از ظرفیت آزمون استفاده ببریم.

وی افزود: آموزش دهندگان برای این آزمون در شهرداری فعال هستند و می توانند دانش خود را به نسل بعدی انتقال بدهند و لازم است این اتفاق بیفتد تا دانش به نسل بعدی انتقال یابد و سازمان شکوفا و بالندگی بیشتری داشته باشد. بر این اساس نسل فعلی کارشناسان از کارشناسان دیروز بهتر هستند و کارشناسان فردا از کارشناسان امروز بهتر خواهند بود.

گلپایگانی در ادامه خاطرنشان کرد: کاری که ما با معاونت منابع انسانی در برگزاری آزمون انجام می دهیم این است که روند شناسایی و بهره گیری از نیروهای متخصص را در قالب برگزاری آزمون تسهیل کنیم و کیفیت سازمان را ارتقا دهیم. این فرایند در نهایت به کمک کیفیت شهر خواهد آمد.

وی در پاسخ به این سوال که این آزمون چه نتایجی برای منتخبین خواهد داشت، گفت: 250 نفر از منتخبین را در سه رده آموزشی دسته بندی می کنیم یعنی صد نفر اول در یک دسته، صد نفر دوم در یک دسته و 50 نفر بعدی در دسته سوم قرار می گیرند و برای آن ها ارتقای دانشی در مجموعه در نظر خواهیم گرفت تا در رده های تخصصی مورد استفاده قرار گیرند. از سویی معتقدیم این ارتقا می تواند منجر به افزایش ارق سازمانی و دلبستگی به سازمان شود.

حمل و نقل شهرداری شهرداری تهران گلپایگانی معماری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر