کد خبر: 784532 A

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت:

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با بیان اینکه آنچه که برای زائر و برای غیر زائر مهم است، تفکر است، گفت: ما در جامعه نیاز به تفکر دقیق و صحیح داریم گاهی اوقات بدون فکر می‌نویسیم، می‌گوییم، پیام می‌دهیم. بسیاری از دعواهای خانوادگی مسائل دادگاه‌ها می‌تواند تشکیل نشود اگر انسان با فکر عمل کند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حجت الاسلام و المسلمین سیدعبدالفتاح نواب، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در پیش‌خطبه نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه حج یکی از فروع دین است، گفت: از امام رضا (ع) روایت شده است که علت رفتن به حج، رفتن به سوی خداست و یکی از اهداف مهمی که زائران خانه خدا بر این هدف حرکت می‌کنند این است که خدایی شده و برنامه‌هایشان براساس موازین دینی شود.

وی ادامه داد: خداوند برای متقیان  و کسانی که چشم‌شان را بر بسیاری از لذات دنیا بستند و از دستورات خدا اطاعت کردند بهترین‌ها را نصیب‌شان می‌کند این افراد کسانی هستند که همه هستی‌شان را در طبق اخلاص گذاشتند و در راه اسلام همه چیز خود را فدا کردند مانند افرادی که برای دفاع از حجاب جان خود را نثار کردند و مانند شیخ ابراهیم زکزاکی، این افراد از افراد با تقوا هستند.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به روایت دیگری از پیامبر اسلام تصریح کرد: وقتی فردی به حج مشرف می‌شود هر آنچه اعمال ناشایست دارد پاک می‌شود حج یک تحول است افرادی که اهل دروغ هستند باید در این سفر متحول شوند افرادی که به دور کعبه طواف می‌کنند یعنی خدا محور هستند نه دنیا محور.

حجت‌الاسلام نواب با بیان اینکه یکی از اثرات حج این است که انسان از گناهان خارج می‌شود، ادامه داد: کسی که به حج می‌رود نسبت به گذشته‌اش خداوند تفضل می‌کند اما نسبت به آینده باید خود، آینده‌اش را اصلاح کند و با دقت بهتر و بیشتری رعایت کند. همچنین کسی که به نماز جمعه برای ایمانش بیاید و برای اجرای دستور الهی آمده باشد به او گفته می‌شود خداوند او را مورد رحمت قرار می‌دهد.

وی با بیان اینکه گاهی از اوقات زائران سوال می‌کنند که در این سفر چه کارهایی انجام دهند، تصریح کرد: آنچه که برای زائر و برای غیر زائر مهم است، تفکر است ما در جامعه نیاز به تفکر دقیق و صحیح داریم گاهی اوقات بدون فکر می‌نویسیم، می‌گوییم، پیام می‌دهیم. بسیاری از دعواهای خانوادگی مسائل دادگاه‌ها می‌تواند تشکیل نشود وقتی انسان با فکر عمل کند. معتقدم در مکه و مدینه نیز باید با فکر عمل کرد حتی تفکر از طواف صوابش بیشتر است البته انسان باید تفکر بدون جهت داشته باشد. چراکه تفکر انسان را به حرکت وامی‌دارد.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت سید عبدالفتاح نواب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر