کد خبر: 784310 A

عملیات اجرایی پروژه جمع آوری و هدایت آبهای سطحی محدوده بزرگراه فتح روز شنبه 22 تیر سال‌جاری با حضور پیروز حناچی شهردار تهران آغاز خواهد شد.

به گزارش ایلنا،‌  مهندس صفا صبوری دیلمی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران ضمن اعلام خبر فوق افزود: برای اجرای این پروژه که به تونل جمع آوری و هدایت آبهای سطحی محدوده بزرگراه فتح موسوم شده است، برای چندمین ‌بار در پروژه‌های تحت ‌مسئولیت شرکت خاکریزآب  از ماشین حفار (TBM) استفاده خواهد شد. قرار است با کمک این ماشین حفار بیش از 4‌ کیلومتر تونل به منظور جمع آوری رواناب سطحی سامانه غرب رودخانه وردآورد در مدت ‌زمان حدود 2 سال  از جنوبی ترین قسمت ساخته شود. قطر ‌تونل 7/3 متر بوده و طول کل دستگاه به‌همراه تجهیزات جانبی آن به 70 متر می رسد.

به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران،‌ مهندس صبوری با بیان اینکه مناطق 21 و 22 شهر تهران که در نتیجه توسعه کالبدی شهر در پهنه غربی رودخانه کن شکل گرفته اند، به‌لحاظ میزان توسعه شبکه هدایت رواناب ها در جایگاه پایین تری نسبت به سایر مناطق قرار دارند، احداث تونل‌ انتقال آب های سطحی در بخش حدفاصل حوضچه تعدیل سیلاب شهریار تا ابتدای خیابان وردآورد را الزامی خواند و یادآور شد:  این تونل به کمک شبکه هایی که در بخش های بالادست و پایین دست آن شکل می گیرند، رواناب های مناطق 21 و 22 را به رودخانه کرج انتقال خواهد داد. ساخت این تونل 4200 متری، قابلیت گذردهی سیلاب و روانابها به‌طور ایمن را تضمین‌کرده و مانع ازبروز مشکل احتمالی در زمان‌های بحرانی خواهد شد.

گفتنی است مراسم آغاز عملیات اجرایی پروژه جمع آوری و هدایت آبهای سطحی محدوده بزرگراه فتح، به طور زنده از پرتال اینترانتی شهرداری تهران پخش خواهد شد.

 

بزرگراه شهردار تهران شهرداری تهران قطر معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر