کد خبر: 783271 A

عضوشورای شهر تهران گفت: نیمه تمام ماندن پارکینگ امیرکبیر و عدم تکمیل دیوار حائل در قسمت‌هایی از پروژه باعث ایجاد خطر ریزش برای املاک مجاور شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، افشین حبیب‌زاده در یکصد و پنجاه و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر درباره ضرورت تعیین تکلیف پارکینگ امیرکبیر تذکر داد و گفت: عملیات احداث این تونل در بهمن ماه ۱۳۸۷ آغاز شده و لاین جنوبی تونل جهت انتقال ترافیک از محدوده بازار به اتوبان امام علی (ع)  و خیابان هفده شهریور در اردیبهشت ماه ۱۳۹۳ افتتاح شده است.

وی در ادامه افزود: این پارکینگ با ظرفیت ۴۸۶ خودرو در سه طبقه حدفاصل خیابان هفده شهریور تا خیابان شکوفه به مساحت ۱۶۸۳۱ متر مربع قرار دارد. طبق بررسی بعمل آمده بخش قابل توجهی از عملیات اجرایی (حدود ۸۰%) پروژه انجام شده است اما متاسفانه با گذشت چندین سال از افتتاح تونل امیرکبیر، پروژه پارکینگ طبقاتی فوقانی تونل به علت مشکلات مالی به حالت نیمه تمام تقریباً به حال خود رها شده است.

وی با اشاره به وجود کارگاه عمرانی از سال ۱۳۸۷ و نیمه تمام ماندن آن تا کنون،  انتشار آلودگی و گرد و خاک و آلودگی های زیست محیطی، تجمع زباله و تردد کارتن خواب‌ها، ایجاد چهره نامناسب و آلودگی بصری، عدم تکمیل دیوار حائل در قسمت‌هایی از پروژه که باعث ایجاد خطر ریزش برای املاک مجاور شده و  انسداد برخی از مسیرهای دسترسی در مجاورت پروژه را از مشکلات اهالی این محدوده مطرح کرد.

حبیب‌زاده در پایان با توجه به اینکه فضای روی تونل در محدوده شهرداری مناطق ۱۲ و ۱۴ قرار دارد، از شهرداران این مناطق خواست هرچه سریع‌تر طرح مشترکی برای استفاده از این فضای شهری ارائه دهند.

شورای اسلامی افشین حبیب‌زاده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر