کد خبر: 782907 A

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم مطرح کرد؛

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تحقیقات و فناوری در نشست روسای دانشگاه‌ها اعلام کرد: امروز جامعه و فضای اجتماعی و فرهنگی ما اقتضائات و‌ ویژگی‌های خاص خود را دارد و این اقتضائات مسائل و‌ مشکلات خاص خود را هم دارد و دستاوردهای ویژه خود را خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، غلامرضا غفاری معاون فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در نشست دوم اجلاس روسای دانشگاه‌ها و هم اندیشی دولت و دانشگاخ برای عبور از تحریم‌ها اظهار داشت: جامعه امروز اقتضاعات خاص خود را دارد. تحولاتی که در راس انقلاب اسلامی و بعد از آن در دوره هسته‌ای جامعه را درگیر خود کرده مسائل و موضوعات مهمی است و توجه به این موضوعات می‌طلبد از ظرفیت نخبگانی و اندیشمندان بهره برد. 

وی ادامه داد: نگاه عملی و اجرایی در قالب سیاستگذاری در عرصه‌های مختلف حائز اهمیت است، تعامل و هم‌اندیشی در شرایط خاصی که با آن مواجه هستیم آن هم در شرایط ‌تحریم اهمیت دارد. امروز جامعه و فضای اجتماعی و فرهنگی ما اقتضائات و‌ ویژگی‌های خاص خود را دارد و این اقتضائات مسائل و‌ مشکلات خاص خود را هم دارد و دستاوردهای ویژه خود را خواهد داشت. ما بهره‌مند از موهبت‌هایی هستیم و با تجربه‌ای که از تغییرات و تحولات در دوران انقلاب اسلامی و‌ پس از آن دفاع مقدس به دست آوردیم، اقتضائات به موضوعات مهم و ارزشمندی تبدیل می شود. انتظار می‌رود جامعه دانشگاهی در این زمینه نقش خود را به خوبی ایفا کنند.

جامعه علوم تحقیقات و فناوری فرهنگی و اجتماعی مشکلات وزارت علوم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر