کد خبر: 782687 A

مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران:

و حومه (مترو) با اشاره به اینکه ترخیص ١٥ درصد از واگن های باقی مانده در گمرک از جمله پیگیری های انجام شده طی چند ماه اخیر بوده است، گفت: امیدواریم به زودی ١٥درصد از ٧٠ دستگاه واگن، قطعات و تجهیزات باقی مانده نیز از گمرک شهید رجایی بندر عباس ترخیص شود.

به گزارش ایلنا،‌ علی امام با اشاره به ضرورت توجه ویژه به حمل و نقل ریلی شهری به خصوص در کلانشهر تهران ، گفت: رایزنی ها با وزارت امور اقتصاد و دارایی و دولت برای ترخیص ۱۵ درصد از تجهیزات باقی مانده در گمرک ادامه دارد.

امام با تاکید بر اینکه با همکاری و درایت مسئولان مطمئنا مشکلات موجود در خصوص تامین منابع مالی و بودجه قابل حل است، افزود: البته در سال ۹۷ این مشکل برای ترخیص ۸۵ درصد از قطعات با صدور دستور حل شد و امیدواریم گمرک مانند گذشته برای ترخیص ۱۵ درصد باقی مانده نیز تعامل و همکاری لازم را داشته باشد تا با تعهدات صورت گرفته ؛ پرداخت بدهی ها انجام شود.  

به گزارش روابط عمومی و بین الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)،‌ مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران وحومه (مترو) با اشاره به اینکه باید تاسال ۱۴۲۰ تعداد سفرهای مترو روزانه به حدود ۱۰ میلیون سفر برسد،گفت: با توجه به پایتخت بودن تهران؛ ضرورت دارد تا تجهیز وسایل حمل و نقل عمومی ریلی شهری (مترو) با سرعت بیشتری صورت گیرد تا خدمات رسانی به شهروندان با کیفیت بهتری انجام شود.

گفتنی است ۸۵ درصد از ۷۰ دستگاه واگن خریداری شده برای مترو؛ سال گذشته ترخیص شدند و مابقی آن شامل ۱۵ درصد از تجهیزات و قطعات نیز به زودی از گمرک شهید رجایی ترخیص می شوند.

مترو واگن علي امام شركت راه آهن شهري تهران وحومه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر