کد خبر: 782491 A

جانشین پلیس بین الملل ناجا خبر داد:

جانشین پلیس بین الملل ناجا گفت: اینترپل تهران با مجرب ترین افراد متخصص در حوزه های پلیسی به صورت شبانه روزی آماده ارائه مشاوره و پاسخگویی به سئوالات و مشکلات زوار حج تمتع در سال ۹۸ است.

به گزارش ایلنا، سردار کاظم مجتبایی ضمن تبریک دهه کرامت و آرزوی سفری توأم با معنویت برای زائران حج، اظهار داشت: پلیس بین‌الملل ناجا با مجرب ترین افراد متخصص در حوزه های پلیسی و مسلط به زبان های عربی و انگلیسی، در طول شبانه روز آماده ارائه مشاوره و پاسخگویی به تمامی سئوالات و مشکلات زوار حج تمتع در سال ۹۸ است.

وی ادامه داد: همچنین در ایام حج تمتع سال ۹۸، زائران می‌توانند در صورت بروز هرگونه مشکل انتظامی و امنیتی، با شماره تلفن های ۰۰۹۸۲۱۸۱۸۲۴۲۵۹ و ۰۰۹۸۲۱۸۱۸۲۴۲۷۳ و یا رایانامه به نشانی www. interpol_tehran@police.ir ارتباط برقرار کنند تا بلافاصله مشکل آنها از این طریق پیگیری و رفع شود.

جانشین پلیس بین الملل ناجا تصریح کرد: زائران در طول سفر معنوی حج، از کلیه صفحات گذرنامه، ۲ نسخه کپی تهیه و در محل اقامت خود نگهداری کنند؛ لازم است که زائران یک نسخه نیز با خود به‌ همراه داشته باشند تا درصورت سرقت و مفقودشدن گذرنامه دچار مشکل نشوند.

وی با تاکید بر اینکه هموطنان در طول سفر زیارتی حج، از قبول هرگونه بسته یا چمدان برای جابه جایی و یا انتقال آن از سوی افراد ناشناس خودداری کنند، ادامه داد: برخی سودجویان با حربه اضافه‌ بار و ... سعی می‌کنند به هر شکل ممکن برای انتقال بار خود به داخل کشور یا برعکس اقدام کنند؛ ممکن است در بار پیشنهادی برای انتقال، کالای ممنوعه یا قاچاق وجود داشته باشد که این امر می‌تواند برای زائران عواقب جبران‌ناپذیری به همراه داشته باشد.

سردار مجتبایی به توجه زائران به فهرست اقلام ممنوعه اشاره کرد و گفت: وسایلی نظیر چاقو، مواد قابل اشتعال و سمی و ... از جمله موارد ممنوعه است که فهرست کامل آن در اختیار زائران قرار دارد و همچنین لازم است  زائرانی که داروهای خاصی مصرف می کنند، نسخه پزشک به زبان انگلیسی را هم به همراه داشته باشند.

به گزارش سایت پلیس، جانشین پلیس بین الملل ناجا تصریح کرد: شما زائران، سفیران جمهوری اسلامی ایران در سرزمین وحی هستید بنابراین اخلاق، رفتار و منش شما بازگوی فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی است؛ امیدواریم زائران حج به سلامت و با خاطره‌ای معنوی از این زیارت عارفانه به کشور بازگردند.

سردار کاظم مجتبایی جانشین پلیس بین‌الملل ناجا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر