کد خبر: 782344 A

فرمانده انتظامی شهرستان سیروان از آتش‌سوزی ۵ هکتار از مراتع و مزارع کشاورزی این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ رضا خورانی با اعلام این خبر اظهار داشت: ساعتی گذشته طی تماس های مردمی با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره آتش سوزی در مراتع و مزارع کشاورزی شهرستان سیروان، بلافاصله ماموران انتظامی جهت بررسی موضوع به محل اعزام شدند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه گزارش ماموران انتظامی حاکی از آن است که مقدار تقریبی ۲ هکتار از مراتع و ۳هکتار از مزارع گندم روستای شاه قلندر در آتش  سوخت افزود: با حضور  به موقع عوامل انتظامی، منابع طبیعی ،آتش نشانی و کمک های مردمی ،این  آتش سوزی در کمترین زمان ممکن و بدون خسارت جانی مهار شد و تحقیقات پلیس در خصوص علل آتش سوزی ادامه دارد.

خورانی خاطرنشان کرد: کشاورزان عزیز دقت داشته باشند که آتش زدن پسماند اراضی کشاورزی هرچند موجب ایراد خسارت نشود، برابر قانون جرم است و قانونگذار برای آن مجازات تعیین کرده است.

این مقام انتظامی افزود: سوزاندن زمین کشاورزی علاوه بر اینکه باعث تخریب شدید مواد مغذی در سطح خاک شده، موجب افت کیفیت محصولات زمین در سال‌های آینده می‌شود.

خورانی یادآور شد: به‌ موجب ماده ۱۶ قانون مدیریت پسماند، جریمه آتش زدن زمین‌های کشاورزی ۱۰ میلیون تومان است البته در حالی که به مراتع و اراضی دیگران خسارت وارد نکند که در آن صورت قطعاً مجازات سنگین تر و اگر با انگیزه توام باشد مجازات کیفری نیز به همراه خواهد داشت.

آتش‌سوزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر