کد خبر: 782042 A

وزیر علوم با صدور پیامی از دستگاه‌های مختلف به‌دلیل ثبت جنگل‌های هیرکانی در فهرست میراث جهانی تشکر و قدردانی کرد.

به گزارش ایلنا، در متن پیام منصور غلامی رئیس کمیسیون ملی یونسکو در ایران آمده است: «در چهل‌و‌سومین اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو، جنگل‌های هیرکانی ایران که یکی از ارزشمندترین میراث طبیعی بشر با گونه‌های گیاهی و جانوری بی‌مانند است به ثبت جهانی رسید.

این میراث بی‌نظیر، جلوه‌ای دیگر از شکوه و عظمت غرورآفرین ایران عزیز و تاریخی است. سرزمینی که گنجینه والاترین آثار تاریخی و فرهنگی و طبیعی و میراث ملموس و ناملموس تمدن بشری است. ایران گذرگاه فکر و فرهنگ، هنر و اندیشه و تاریخ و علم و ادب و عرفان است. فرهیختگان و اهالی فرهنگ جهان این جایگاه بلند را به رسمیت شناخته و آن را گرامی می دارند.

ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی به‌عنوان بیست‌و‌چهارمین اثر تاریخی و طبیعی ایران را به ملت بزرگ ایران اسلامی تبریک می گویم. این موفقیت مرهون تلاش ستودنی و ارزشمند متخصصان و مدیران پرتلاش دستگاه‌های مختلف است.

از همه این افراد به‌ویژه دست اندرکاران خدوم سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری، سازمان حفاظت محیط‌زیست، نمایندگی ایران در یونسکو، کمیسیون ملی یونسکو در ایران، مسئولان و کارشناسان استان‌ها نهایت سپاس و تشکر را دارم.»

سازمان میراث فرهنگی جنگل‌های هیرکانی ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی منصور غلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر