کد خبر: 781793 A

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی از فعالیت ۸۰ هزار حافظ قرآن در نیروی انتظامی کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام والمسلمین "سید علیرضا ادیانی"در ششمین جشنواره قرآنی فرماندهی انتظامی مازندران در ساری، ضمن تبریک سالروز میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) و حضرت امام رضا (ع) و دهه کرامت به تشریح کرامات امام رضا (ع) و توجهات ایشان به عاشقان و دل باختگان آن امام همام پرداخت.

وی در ادامه خطاب به کارکنان انتظامی استان و خانواده های آنان، گفت: خوش به حال شما که با قرآن مانوس هستید چرا که قرآن نور است و شما را به راه و مسیر پیشرفت و تعالی هدایت می کند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا با استناد به احادیث، روایات و آیات قرآنی، گفت: قرآن و وجود پیامبر و ائمه اطهار نور است و عالم مادی و دنیوی ظلمت و تاریکی است.

وی معرفت قرآنی را بالاترین معرفت ها و شناخت ها در برابر علوم مادی و تجربی برشمرد و افزود: در جامعه امروز به علت کم رنگ شدن همین معرفت دینی و قرآنی شاهد برخی ناهنجاری های اجتماعی ، اخلاقی و بدحجابی ها در جامعه هستیم.

حجت الاسلام و المسلمین ادیانی، قرآن را نسخه شفابخش، هدایت، سعادت، پیشرفت و تعالی بشریت دانست و افزود: امروزه بشریت به دلیل دوری و پشت کردن به خدا و دوری از معرفت دینی و قرآنی گرفتار انسان های بی خرد و ناشایست همچون سیاستمداران غربی و مستکبر شده است.

وی دست یابی به جامعه قرآنی را مستلزم انس با قرآن و توجه به برنامه های قرآنی از جمله مسئله حفظ قرآن در جامعه دانست و افزود: در حوزه نهضت حفظ قرآن که مورد تاکید مقام معظم رهبری است، نیروی انتظامی کشور ۸۰ هزار حافظ دارد.

 رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی افزود: از این تعداد حافظ، ۴۰۰ نفرحافظ کل قرآن هستند که در نظر داریم تا پایان برنامه 5 ساله این تعداد را به یک هزار نفر افزایش دهیم.

بنابراعلام پایگاه خبری پلیس، ادیانی با اشاره به اینکه با همفکری علما و اساتید برجسته حوزه و دانشگاه، پلیس در تراز انقلاب را شاخص گذاری کردیم، افزود: در نظر است، این شاخص ها به صورت موضوعی در بین کارکنان فراگیر شود.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا از برگزاری مسابقات سراسری قرآن ویژه نیروهای مسلح کشور به میزبانی نیروی انتظامی در سال جاری خبر داد و افزود: با توجه به فعالیت های صورت گرفته بحمداله در این نیرو از لحاظ کمی و کیفی به کانون فعالیت های جامعه قرآنی تبدیل شده است.

جامعه خانواده قرآن مقام معظم رهبری نیروی انتظامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر