کد خبر: 781689 A

قائم مقام وزیر علوم در بازدید از سازمان امور دانشجویان گفت: رضایتمندی دانشجویان از نحوه دریافت خدمات یک اصل است و همه ستاد وزارت علوم، سازمانهای تابعه و دانشگاهها باید به این نکته توجه کنند.

به گزارش ایلنا، عبدالرضا باقری که پس از بازدید از بخش های مختلف سازمان امور دانشجویان و گفتگو با کارکنان و مراجعان، در جمع مدیران این سازمان سخن می گفت؛ تا کید کرد: سرعت و دقت در انجام امور از مهمترین شاخص های رضایتمندی ارباب رجوع و بویژه دانشجویان است که در این راستا استفاده از ابزارهای نوین و الکترونیک که از آن با نام دولت الکترونیک یاد می شود بسیار مهم است.

وی با اشاره به اینکه برخی سازمانها نزدیک به صد در صد خدمات خودرا به شیوه الکترونیک انجام می دهند و ارباب رجوع هیچ نیازی به مراجعه حضوری ندارد گفت: آموزش عالی و دانشگاهها باید در استفاده از ابزرهای نوین ارائه خدمات، پیشقدم و در صف اول باشند.

رئیس مرکز هیات های امنا و هیات های ممیزه وزارت علوم اظهار داشت: باید روش های جدید و غیر حضوری ارائه خدمات در دانشگاهها پیاده شود و این اقدام درافزایش رضایت دانشجویان تاثیر زیادی خواهد داشت زیرا مسئولان دانشگاه، مدیران گروه و استادان در کمترین زمان از درخواست دانشجو مطلع و به آن پاسخ خواهند داد.

دکتر باقری با ابراز خرسندی از پیشرفت های سازمان امور دانشجویان در زمینه ارائه خدمات غیرحضوری مانند سامانه سجاد و کاهش قابل توجه مراجعات حضوری گفت: ایده آل این است که هیچ دانشجو و دانش آموخته ای برای دریافت خدمات نیاز به مراجعه حضوری نداشته باشد و امیدوارم سازمان امور دانشجویان حداکثر تا یکسال آینده به این هدف نائل شود.

وی با اشاره به اهمیت موضوع ورزش، بهداشت و مشاوره تحصیلی و روانشناختی در دانشگاهها و برنامه های سازمان امور دانشجویان در این زمینه گفت: باید طوری برنامه ریزی کنیم که مشارکت دانشجویان در این موضوعات حداکثری و تربیت بدنی و نشاط دانشجویی امری فراگیر شود.

قائم مقام وزیر علوم با اشاره به گستردگی و تنوع خدمات سازمان امور دانشجویان گفت: باید ضمن لحاظ استانداردهای تعیین شده برنامه های آموزش عالی را به دانشگاهها واگذار کنیم و واحدهای ستادی فقط سیاستگذاری، حمایت و نظارت کنند و دانشگاههای ما توانایی و ظرفیت بالایی دارند و به خوبی از عهده وظایف محوله بر می آیند.

در این نشست، دکتر مجتبی صدیقی، رئیس سازمان امور دانشجویان گزارش آماری عملکرد سال ۱۳۹۷ و اهم برنامه های سال ۹۸ را ارائه و تعدادی از مدیران نیز نظرات خودرا در خصوص مسائل مهم حوزه دانشجویی مطرح کردند.

سازمان امور دانشجویان قائم مقام وزیر علوم عبدالرضا باقری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر