کد خبر: 780959 A

رئیس کمیته معماری شورای شهر تهران گفت: براساس برنامه سوم توسعه شهری ایجاد 22 میدانگاه پیاده در مناطق 22 گانه تهران در دستورکار است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی اعطا، رئیس کمیته معماری در نخستین مجمع مشورتی کمیسیون های شهرسازی و معماری شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان ها گفت: امیدواریم پیگیری ها در این مجمع بتواند با قوت و پیگیری بیشتری ایجاد شود.

وی با بیان اینکه دو موضوع مشخص در کمیته معماری دنبال می شود به توضیح آن پرداخت و اظهار داشت: یکی از مباحث در دستور بحث توسعه عرصه های عمومی است که از موضوعات مورد پیگیری در کمیسیون شهرسازی است.

اعطا با اشاره به برنامه ایجاد 22 میدانگاه پیاده در برنامه سوم شهرداری اظهار داشت: در سال 97 در برنامه 5 ساله سوم شهرسازی ایجاد  22 میدانگاه پیاده در 22 منطقه تهران در دستور کار قرار گرفت که در سال اول اجرای برنامه در 5 پهنه شهر تهران 5 عرصه عمومی ایجاد شود و  میدانگاه هفت تیر  اقدامی در این راستا بود.

وی با بیان اینکه این عرصه های عمومی فضایی خواهد بود که در آن زندگی شبانه نیز رونق می گیرد افزود:  زندگی شبانه می تواند در جایی که عرصه عمومی تقویت شود  ایجاد شود و این مساله در شورا و شهرداری به عنوان یک سیاست دنبال می شود.

شورای شهر تهران شهر تهران شهرداری معماری استان ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر