کد خبر: 780769 A

معاون وزیر راه و دبیر شورای عالی معماری و شهرسازی ایران با اشاره به تصویب مصوبه خانه-باغ در شورای عالی شهرسازی گفت: این مصوبه تا هفته آینده به شهرداری تهران ابلاغ می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، فرزانه صادق مالواجرد معاون وزیر راه و دبیر شورای عالی شهرسازی ایران در جمع خبرنگاران درباره مصوبه خانه باغ ها گفت: سال ۹۳ شورای عالی شهرسازی به جهت بررسی طرح تفضیلی و مغایرت های موجود میان این طرح و طرح جامع شهر تهران، دستور بازنگری مصوبه برج باغها را صادر کرد. از سال ۹۳ هیچ اتفاقی برای بازنگری در این موضوع رخ نداد اما از سوی شورای جدید این بازنگری انجام و قرار شد این مصوبه به شورای عالی بیاید و تصویب شود.

وی افزود: اواخر اسفند ماه سال گذشته به محض آنکه مصوبه به دست ما رسید این مصوبه به کمیسیون‌های تخصصی رفت و در کمیته فنی این پیشنهاد و بازنگری آن مورد بررسی قرار گرفت.

مالواجرد در ادامه اظهار داشت که این موضوع دوشنبه هفته گذشته در صحن شورای عالی مطرح شد و بازنگری به اتفاق آرا به تصویب رسید.

معاون وزیر راه گفت: مراحل اداری ابلاغ مصوبه خانه_باغ در حال انجام است و احتمالا ظرف هفته آینده به شهرداری تهران ابلاغ خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که این مصوبه سروصدای زیادی به پا کرد گفت: ۱۲۸ هکتار از باغات از بین رفته است در حالی که اینها میراث شهر تهران بوده است، طبیعتا این مصوبه به ضرر خیلی ها بود و مخالفت هایی به همراه داشت، اما نمی شود نسبت به باقی مانده باغات بی تفاوت بود.

مالواجرد در ادامه افزود: ۶ هزار پارسل در شهر تهران داریم که حفظ آنها باید با حساسیت بیشتری بررسی شود.

وی در اظهار داشت: در مصوبه جدید ضریب اشغال تنها ۱۵ درصد از مساحت باغ است در حالی که در گذشته ۳۰ درصد بوده است. در گذشته تا ۸ طبقه حفاری در زیرزمین مجاز بوده است که اکنون به یک طبقه زیرزمین تقلیل یافته است.

مالواجرد در انتها تاکید کرد: نظارت دقیقی بر اجرای این مصوبه خواهد شد.

ایران شهرداری تهران معاون وزیر معماری طرح تفصیلی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر