کد خبر: 780715 A

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری راننده ی جوان یک خودروی ساینا که پس از تصادف خفیف با یک پیرمرد ۷۰ ساله، از محل تصادف گریخته بود، خبر داد و گفت: متاسفانه مصدوم تصادف با وجود اقدامات درمانی فوت کرده است.

به گزارش ایلنا، سرهنگ کارآگاه "علی ولیپور گودرزی" در توضیح این خبر بیان داشت: ساعت ۲۱:۰۰ بیست و دوم  اردیبهشت ماه امسال  طی تماس تلفنی با مرکز فوریت های پلیسی مبنی بر تصادف منجر به مصدومیت پیرمردی در خیابان آزادگان به کلانتری ۱۹۰ مجیدیه اعلام شد  که تیمی از ماموران کلانتری  مجیدیه به نشانی اعلامی اعزام و مشخص شد که  فرد ناشناسی با یک دستگاه خودروی سواری با پیر مرد تصادف و از محل متواری شده است.

وی با اشاره به اینکه مصدوم بلافاصله به بیمارستان الغدیر منتقل شد، توضیح داد: متاسفانه  مصدوم صحنه ی تصادف به علت شدت صدمات وارده فوت می کند که  پرونده ای در این خصوص تشکیل و برای  شناسایی راننده متواری به اداره دهم پلیس آگاهی ارجاع شد.

این مقام انتظامی بیان داشت: با انجام تحقیقات میدانی و بازبینی فیلم چندین دوربین مداربسته ی محل وقوع تصادف، مشخص شد که خودرو ضارب ساینا سفید رنگ بوده ولی به علت تاریکی هوا پلاک انتظامی آن معلوم نبود.

وی افزود: کاراگاهان موفق شدند در پایش های اطلاعاتی پلاک انتظامی مالک خودروی ساینای سفیدرنگ که در همان محدوده سکونت داشت را به شماره انتظامی ایران ۶۶ / * س  را شناسایی کنند.

سرهنگ ولیپور گودرزی ابراز داشت: اولین متهم پرونده  که دختری جوان ۳۳ ساله بود  برابر هماهنگی با مقام قضایی دستگیر و به ادارده دهم پلیس آگاهی تهران منتقل شد که در تحقیقات کارآگاهان اظهار داشت خودرو در روز واقعه در اختیار وی نبوده و وی رانندگی نکرده است و اکنون خودروی وی سالم و بدون آثار تصادف در پارکینگ ساختمانشان موجود است.  

وی افزود: با هماهنگی قضائی پدر و مادر این دختر نیز به پلیس آگاهی دعوت، ولی تحقیقات از  آنان نیز نتیجه ای نداشت  تا اینکه برادر مالک خودرو به پلیس آگاهی دعوت است.

سرهنگ ولیپور گودرزی با بیان اینکه این متهم نیز   در تحقیقات اولیه منکر هرگونه ارتباط خود با تصادف بود اما نهایتا با انجام تحقیقات پلیسی به ناچار لب به اعتراف گشود و ضمن اعتراف صریح به رانندگی با خودرو ساینا سفید رنگ در زمان تصادف عنوان داشت:  شب واقعه خودرو ساینای خواهرم را امانت گرفتم و از منزل بیرون رفتم، در نزدیکی محل سکونتم در خیابان اشرفی در حالی که سرعتم پایین بود با یک عابر پیاده (مرد ناشناس) برخورد کردم، بدون توقف به مسیر خود ادامه دادم و چون سرعتم پایین بود فکر نمی کردم که عابر حتی  مصدوم شده باشد.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر، گفت: با اعتراف صریح متهم، وی برای سیر مراحل قانونی در اختیار  دادیار شعبه ۱۴  دادسرای ناحیه ۴  تهران قرار گرفت.

تصادف مرگ پلیس علی ولیپور گودرزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر