کد خبر: 780471 A

نظری:

رییس کمیته ورزش شورای شهرتهران بر ضرورت تصمیم‌گیری بر اساس نیازها و مطالبات ورزشی خانواده‌ها و جوانان تاکید کرد.

به گزارش ایلنا،‌ حجت نظری در نشست اجرایی هم اندیشی برنامه‌های تفریحی و ورزشی شهرداری تهران در تابستان ۹۸ گفت: تشکر می‌کنم از برگزاری چنین نشستی اما بهتر بود این جلسه زودتر برگزار می‌شد تا نتایج آن نیز زودتر اجرایی شود. در هر صورت امیدوارم در ادامه شاهد اتفاقات بهتری در حوزه ورزش و برنامه‌ریزی برای اوقات فراغت شهروندان تهرانی شاهد باشیم.

نظری با بیان اینکه براساس رویکردهای کمیته ورزش شورای شهر تهران و سازمان ورزش، لازم است فضاهایی فراهم کنیم که بتوانیم تفریح بیشتری برای شهروندان رقم بزنیم، گفت: ماموریت اصلی ما در مدیریت شهری، توجه و پرداختن به ورزش همگانی است. چرا که معتقدیم باید تحرکاتی انجام دهیم که منجر به افزایش نشاط اجتماعی شود و تمام اعضای یک خانواده درگیر آن شوند.

رییس کمیته ورزش شورای شهر تهران با بیان اینکه لازم است در برنامه‌های مدیریت شهری به خانواده بیشتر توجه شود، گفت: باید ورزش را خانوادگی کنیم و خانواده‌ها را در یک کنش فرهنگی و ورزشی، کنار هم داشته باشیم. تمرکز بر نهاد خانواده در اجرای رویدادهای ورزشی، حلقه مفقوده‌ای است که مدیریت شهری باید به ان جامه عمل بپوشاند.

نظری در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت نیازسنجی از خانواده‌ها و جوانان و تصمیم‌گیری و سیاستگذاری بر اساس این نیازها تاکید کرد و گفت: امروز دیگر نمی‌توان صرفاً با تامین سالن فوتبال یا بلیط استخر و مجموعه‌های آبی، در مورد ورزش تصمیم‌گیری کنیم. لازم است تا با شناختی درست از جوانان و نیازهای آنان، به سمت ایجاد فضاهای ورزشی مطلوب جامعه هدف‌مان گام برداریم.

نظری با اشاره به افزایش تمایل جوانان برای حضور در بازی‌های دورهمی که به نام لاتینش بُردگیم شناخته می‌شود، گفت: باید سازمان ورزش به سمت ایجاد چنین فضاهایی برود تا جوانان در کنار خانواده‌ها و در فضایی سالم و مبتنی بر قوانین و موازین عرفی و دینی بتوانند در بازی‌های رومیزی و دورهمی مانند ریسک، مونوپولی، مافیا و امثال اینها شرکت کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران افزود: همچنین می‌توان برای این‌بازی‌ها جام و لیگ بین محلات نیز درنظر گرفته و آن را اجرایی کرد و معتقدم نتیجه آن، افزایش حس تعلق خاطر شهروندان به محله و شهر خواهد بود.

به گفته وی در تمامی این اقدامات باید مناطق جنوبی و کمتر برخوردار شهر در اولویت و مورد توجه قرار گیرد.

نظری با اشاره به ایده ایجاد خیابان ورزش خاطرنشان کرد: از ابتدای دوران مسئولیتم در مدیریت شهری به دنبال اجرای ایده خیابان ورزش بودم و خوشبختانه مدتهاست که این ایده اجرایی شده و بازخوردهای خوبی نیز از آن گرفته‌ایم. ما امیدواریم که بتوانیم این رویداد را بیش از پیش گسترش دهیم. چرا که بر اساس نظرسنجی‌های انجام شده، اکثریت شهروندانی که لااقل یکبار در این رویداد شرکت کرده‌اند، از ایده خیابان ورزش استقبال کرده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه باید ورزش در شهر تهران را شهروندی‌تر کنیم افزود: مدیریت شهری این آمادگی را دارد تا نسبت به ایجاد فضاهای ورزشی برای شهروندان در حد توان و اختیارات خود اقدام کند و در این راه، آماده همکاری با سایر نهادها و ارادت و هیات‌ها هست.

 

شورای شهر تهران شهرداری تهران نشاط اجتماعی حجت نظری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر