کد خبر: 780315 A

وزیر بهداشت در بم:

وزیر بهداشت گفت: خوشبختانه بعد از طرح تحول نظام سلامت، توسعه زیرساخت های بهداشتی و درمانی، چشمگیر بوده و اقدامات دولت در توسعه زیرساخت های حوزه سلامت به ویژه در مناطق کمتر برخوردار، قابل تقدیر است، اما هنوز کمبودهایی وجود دارد.

به گزارش ایلنا، سعید نمکی در حاشیه افتتاح بخش های جدید بیمارستان پاستور بم، اظهار داشت: متاسفانه آهنگ رشد حرکت های ما، با عقب ماندگی های مزمن مناطق مختلف کشور از جمله جنوب و شرق کرمان، همخوانی ندارد که امیدواریم بعد از این سفر، برنامه 5 ساله ای را برای توسعه سلامت استان کرمان تدوین و اجرا کنیم.

وی تصریح کرد: تکمیل بیمارستان در حال ساخت بم در دستور کار وزارت بهداشت قرار دارد و امیدواریم که با برنامه ریزی های انجام شده، در سطح شهرستان های بم، ریگان و نرماشیر بتوانیم در سفرهای آینده، پروژه های در حال ساخت را تکمیل کنیم تا در اسرع وقت، عقب ماندگی های این منطقه را نسبت به میانگین ملی، برطرف کنیم.

وزیر بهداشت درخصوص تکمیل بیمارستان در حال ساخت شهرستان ریگان، گفت: خوشبختانه این پروژه در مراحل پایانی قرار دارد و آمادگی بهره برداری از این بیمارستان را داریم و امروز نیز از دکتر جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت خواستم که از این پروژه بازدید و گزارش آن را به ما اعلام کند اما این بیمارستان در آینده ای نزدیک به بهره برداری می رسد.

نمکی درخصوص وعده های وزیر پیشین بهداشت مبنی بر ایجاد و تکمیل بخش زایشگاه بیمارستان پاستور بم، گفت: تمام وعده هایی که وزیر پیشین بهداشت داده، از دید ما چک سفید امضا است و باید محقق شود و خودمان را مقید به تحقق وعده های همکارمان می دانیم.

وی با بیان اینکه جنوب و شرق استان کرمان، نیازمند پایگاه اورژانس هوایی است، افزود: با توجه به اینکه زیرساخت های مورد نیاز اورژانس هوایی در این منطقه از استان کرمان، فراهم شده، نسبت به راه اندازی این پایگاه اورژانس هوایی اقدام خواهیم کرد.

گفتنی است در دومین روز از سفر وزیر بهداشت به استان کرمان، مرکز تشحیص زودهنگام سرطان و بیماری های غیر واگیر و بخش اعصاب و روان امیره (هراتی) بیمارستان پاستور بم به بهره برداری رسید.

استان کرمان بهداشتی و درمانی دولت سلامت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر