کد خبر: 780275 A

شهردار تهران:

شهردار تهران درباره انتقادات به طرح ترافیک جدید گفت: وقتی به موضوعی تک بعدی نگاه می‌شود مشکلاتی ایجاد می‌شود. شاید در اجرای این طرح اطلاع‌رسانی درستی نداشتیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، پیروز حناچی، شهردار تهران در حاشیه دومین نمایشگاه تخصصی دوچرخه شهری و حمل و نقل پاک در جمع خبرنگاران گفت: طی دو هفته گذشته تعدادی اتوبوس و مینی‌بوس به سیستم حمل و نقل پایتخت اضافه شد و توسعه ناوگان اتوبوسرانی و ریلی به صورت جدی در دولت و شهرداری تهران در حال پیگیری است.

وی افزود: اینکه حمل و نقل می تواند کشش 40 درصدی حمل و نقل شخصی را جبران کند به صورت آنی اتفاق نمی افتد، اما به موازات توسعه ناوگان اتوبوسرانی و ریلی اقدامات بازدارنده جهت استفاده از خودروهای شخصی در حال انجام است و تلاش می‌کنیم گام‌های مؤثری در این زمینه برداشته شود.

شهردار تهران در واکنش به اینکه مردم از اجرای طرح ترافیکی جدید ناراضی هستند، اظهار داشت: وقتی به موضوعی نگاه تک بعدی می شود، مشکلاتی ایجاد می شود. باید اطلاع رسانی درست باشد. ‌گاهی شهرداری تهران را متهم به نگاه مالی برای اجرای طرح جدید ترافیک می‌کنند، اما واقعیت این است نگاه مالی با اجرای طرح ترافیک در برخی از قسمت‌های تهران تا 50 درصد کاهش یافته است.

وی در ادامه افزود: شاید برای طرح ترافیکی جدید اطلاع رسانی درست نداشتیم.

حناچی خاطرنشان کرد: باید همه با هم، هم‌مسیر در جهت توسعه حمل و نقل عمومی در پایتخت باشیم و این شهر راهی جز کاهش خودروهای شخصی و توسعه حمل و نقل عمومی ندارد.

شهردار تهران در انتها گفت: مسیر پیاده و دوچرخه فقط اختصاص به کشور ما ندارد و همه کشورها آن را دنبال می کنند.

اتوبوس ترافیک حمل و نقل توسعه حمل و نقل عمومی طرح ترافیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر