کد خبر: 780191 A

مقام مسئول سازمان غذا و دارو:

مدیرکل فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو گفت: فروش شیرخشک های خاص در داروخانه‌ها مشروط به رعایت فرآیند ثبت اطلاعات مطابق تجویز پزشک امکان‌پذیر است.

به گزارش ایلنا، مهناز خانوی با اشاره به استراتژیک بودن فرآورده‌ها و بخشنامه هیات‌ وزیران مبنی بر نظارت بر زنجیره تامین و ثبت اطلاعات مصرف‌کنندگان شیرخشک های ویژه، عنوان کرد: مراتب نظارت بر زنجیره تامین از توزیع‌کننده تا مصرف‌کننده در تاریخ اواخر شهریور سال گذشته به‌تمامی معاونت‌های غذا و داروی سراسر کشور ابلاغ شد.

وی افزود: همچنین سازمان غذا و دارو به‌ منظور کنترل جریان اطلاعات موجود در زنجیره تامین شیرخشک های ویژه، دسترسی‌های ویژه در سامانه متمرکز HIX به معاونت‌ها، محدودیت توزیع داروخانه‌ای رفع و خرید و فروش فرآورده‌ها برای تمامی داروخانه‌ها را به رعایت فرآیند ثبت اطلاعات و مطابق تجویز پزشک مشروط کرده و به‌ تمامی شرکت‌های توزیع‌کننده مربوط اعلام کرد.

خانوی بابیان اینکه شیرخشک های رژیمی و غذاهای ویژه در داروخانه‌ها و مراکز توزیع به میزان کافی وجود دارد، گفت: برنامه‌های تامین این فرآورده‌ها مطابق روال گذشته در حال انجام بوده و درزمینه قاچاق و دلالان ناصرخسرو تاکنون گزارشی به سازمان منعکس نشده است.

به گفته وی، به ‌منظور اطمینان از صحت عملکرد نظارتی معاونت‌های غذا و دارو، مکاتبات لازم برای بررسی مجدد و نظارت بر بازار انجام‌شده است، هموطنان نیز در صورتی که گزارشی از قاچاق این فرآورده ها دارند، مراتب را به معاونت های غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشکی  گزارش کنند.

پزشک خرید و فروش دارو دانشگاه های علوم پزشکی سازمان غذا و دارو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر