کد خبر: 779974 A

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران از انتشار سالنامه‌های آماری شهرداری از سال ١٣٦٣ تا تا ۱۳۹۶ در سامانه «داده نمای تهران» خبر داد.

به گزارش ایلنا، محمد فرجود با اشاره به تهیه و انتشار آمارنامه شهر و شهرداری تهران توسط این سازمان گفت: سالنامه های آماری تصویری شفاف از وضعیت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی شهر تهران ارائه می‌دهند و سازمان فاوا به تازگی این اطلاعات آماری را به طور کامل در درگاه data.tehran.ir منتشر کرده است.

او با اشاره به سابقه تهیه آمارنامه ها گفت: آمارهای سالانه شهرداری تهران از سال ١٣٦٣ به صورت گزارش عملکرد منتشر می‌شده، اما این آمارنامه‌ها تنها از سال ١٣٨٤ از طریق درگاه اینترنتی شهرداری در دسترس قرار می‌گرفت و این روال تا کنون به صورت سالانه و منظم ادامه داشته است.

فرجود در ادامه افزود: در تازه‌ترین اقدامِ مرکز آمار و رصد شهری وابسته به سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، تمامی سالنامه‌ها مربوط به شهر و شهرداری تهران از سال ٦٣ به طور کامل و جامع و با قابلیت دانلود در اختیار عموم مردم قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فاوای شهرداری تهران، او سپس با اشاره به کاربردها و ضرورت تهیه و انتشار آمارنامه های شهری گفت: آمارنامه‌ها به عنوان مرجع داده‌های شهری شناخته می‌شوند و می‌توانند پاسخگوی نیازهای آماری طیف گسترده‌ای از مخاطبان برای دستیابی به آمار و اطلاعات مناسب جهت پژوهش یا توسعه کسب و کارهای مختلف و نیز برای تهیه اطلس‌ها یا گزارش‌های گوناگون باشند.

مدیرعامل سازمان فاوای شهرداری تهران در پایان، انتشار و استفاده از آمار را شاخصی از توسعه یافتگی دانست و گفت: هر چه بیشتر از داده‌های شهری استفاده شود، نشان دهنده توسعه یافتگی آن شهر و زمینه ساز برنامه‌ریزی مبتنی بر اطلاعات و داده‌های درست است.

روابط عمومی سازمان شهرداری شهرداری تهران فناوری اطلاعات و ارتباطات مرکز آمار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر